Внасяне на осигуровки за майчинство

11.11.2020, 11:54 1570 4

11.11.2020, 11:54
Публикации: 3 / 1
Здравейте,

Намирам се в следната ситуация:

На 1.9.2020 си прекратих майчинството (втора година) и си пуснах отпуска. Проектът, в който работех беше закрит. Работодателят ми ме увери, че ще ми намерят позиция, но това не се случи и сега ми предлагат да напусна по взаимно съгласие и да ми изплатят някаква компенсация.

Интересувам се главно от начини, по който мога да си подсигуря бъдещо второ майчинство. Не знам колко време ще ми отнеме да си намеря нова работа, но искам за намеря начин, този период да не ми се отрази на (стискам палци) второто майчинство.

Достатъчно ли е да ме назначат в друга фирма и сама да си плащам осигуровките?
Пълно осигуровки ли трябва да плащам или здравни и майчинство са достатъчни?
Ако изляза на борсата мога ли да внасям осигуровки, за да стигна по-висок осигурителен праг?
Ако да как мога да изчисля размера на осигуровките, които трябва да внеса?

Благодаря предварително.
#1 | 11.11.2020, 13:36
Публикации: 6668 / 658
Колко много въпроси. А имате ли още майчинство? Кога навършва 2 годинки детето? Посещава ли ясла?
#2 | 11.11.2020, 15:31
Публикации: 3 / 1
Здравейте,

Детето ми посещава ясла. След месец и половина навършва 2 години.
#3 | 11.11.2020, 16:15
Публикации: 6668 / 658
Стана ми интересно това - "сега ми предлагат да напусна по взаимно съгласие и да ми изплатят някаква компенсация". Какви ли ще са тези компенсации.
Нямам идея кога ще е това Ваше второ бъдещо майчинство, но няма как този период да не се отрази, ако сте планирали такова в близките 2 години. Да Ви назначат в друга фирма и да си внасяте ВСИЧКИ осигуровки за мен лично е губене на пари. При този вариант се плащат всички осигуровки за отработените дни.
Ако отидете на борсата ще получавате обезщетение, но за този период няма да сте осигурена за фонд Общо заболяване и майчинство, което във Вашия случай на бъдещо майчинство е важно. Няма как за този период да си довнасяте осигуровки за по-висок осигурителен праг, ако сте на борсата.
Малко като разказ стана, но ....
#4 | 11.11.2020, 16:29
Публикации: 3 / 1
Здравейте,

Благодаря за отговорът, общо взето ще трябва максимално бързо да си намеря работа.

Членът предполагам ще е 331, ал. 2.

Благодаря отново.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група