Дарение на телефон

23.11.2020, 11:02 415 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

23.11.2020, 11:02
Публикации: 1 / 0
Здравейте,

Моля за помощ относно следния казус:
Юридическо лице закупува телефон и го дарява на физическо лице. Какви документи са необходими за дарението? Покупката на телефона признава ли се за разход?
#1 | 23.11.2020, 11:20
Публикации: 3572 / 516
Колко пари е този телефон? Ще разбере ли някой, че е дарен? Ще карате физическото лице да плаща данък дарение ли? :)
А за документите - договор за дарение, ПП-протокол,
#2 | 23.11.2020, 11:22
Публикации: 241 / 31
Дали ще е данъчно признат разхода можете да видите в чл.31 от ЗКПО.
Не е задължително издаването на фактура, така че може и с протокол.
Ако фирмата е регистрирана по ЗДДС и е ползвала ДК за телефона, трябва да се направи корекция на ДК.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група