Регистрация със задна дата по ЗДДС

31.12.2020, 10:15 1742 2

31.12.2020, 10:15
Публикации: 1 / 0
Здравейте, имам следният въпрос: Дружество подава заявление за задължителна регистрация по чл.96 от ЗДДС, но в хода на проверката се констатира, че през 2017г. има апорт от физическо лице съдружник, което, обаче е имало регистрирано ЕТ и съответно физическото лице е приравнено заради това като регистрирано по ЗДДС. Органът по приходите ни издава Акт за регистрация по ЗДДС по чл.132 с дата от 2017г. и съответно в уведомително писмо ни искат да подадем СД за всеки отчетен период поотделно. Според служителката, обаче за покупките през 2017 и 2018г. нямаме право на данъчен кредит, а само трябва да се начисли ДДС в продажбите.
Моля ако някой е имал подобен случай нека да ми пише дали имам право на данъчен кредит - реално сега ще подам дневници например за м.10.2017 - в продажбите ще начисля 20% ДДС, но се колебая имам ли право на данъчен кредит за покупките в този период.
Благодаря Ви предварително!
#1 | 31.12.2020, 16:49
Публикации: 726 / 97
Минали са 12 - те месеца, през които сте можели да упражните това право.
#2 | 05.01.2021, 15:21
Публикации: 668 / 83
Много им се дразня така, като кажат. То колко пъти трябва да им се напише неутралност да го схванат. (мисля, че имаше решение на съда на ЕС с което се говореше, че правото на ДДС няма давност, но едва ли ще го намеря пак)

ето какво пише тук:
Органите по приходите вече не отиват при данъкоплатеца да „начисляват данъци”, а за да му помогнат правилно да приложи закона, без да загуби правата си, например - правото си на данъчен кредит.

https://kik-info.com/novini/novini-i-akcenti/NAP-predstavya-v-byuletina-si-nov-i-po-priyatelski.124841.php
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група