Възстановяване на работа след съдебно решение

06.04.2021, 22:30 927 1

06.04.2021, 22:30
Публикации: 4 / 0
Здравейте,
Ситуацията е следнта - тази година придобих право на пенсия, като съм работил в същата фирма повече от 10 години. Работодателят ми знае това и миналата година ме съкрати, като не спази ред изисквания. Усъдих го и има влязло в сила съдебно решение да ме възстанови на работа. Въпросът е какви са стъпките, които трябва да предприема, за да ми дължи въпросните 6 заплати? Все още не съм се явил на работа, имам 14 дни. Явявам се на работа и след това подавам искане за пенсиониране? Трябва ли да подавам молба до него или първо до НОИ? Не съм и сугурен как ще реагира след като се явя. Вероятно ще отида със свидетели.
Благодаря ви предварително.
#1 | 07.04.2021, 09:41
Публикации: 4364 / 719
За да получите обезщетението за пенсиониране трябва да сте прекратили трудовото правоотношение след придобиването на право на пенсия. Прекратяването става със заявление - по взаимно съгласие, или с предизвестие, или по друга причина, ако има такава. За да изплати обезщетението работодателят трябва да е уверен, че сте придобили право на пенсия (стаж + възраст). Често работодателите искат решението на НОИ, особено ако не са сигурни в наличието на достатъчно стаж на работника.

Можете да се пенсионирате (подадете документи в НОИ) и без да напускате.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група