Законоустановено време 7 часа

15.05.2012, 19:46 12219 10

15.05.2012, 19:46
Публикации: 2027 / 254
Здравейте!За професията медицински лаборант е установено работно време 7 часа по Наредбата за намаленото работно време на определени професии.Според мен в Д1 трябва да се въведе законоустановено време 7 часа и отработено време 7 часа.Мои колеги казват че в Д1 законоустановено време трябва да е 8 часа а работно време-7 часа при положение че заплатата си е като за 8 часа.как се процедира в този случай как е правилно да се впише в декларацията.Ако е редно 7/7 как се попълва при напускане трудовата книжка относно трудов и осигурителен стаж?
#1 | 15.05.2012, 19:52
Публикации: 3145 / 253
Правилно мислиш. В Д1 трябва  в т.16 последните две цифри да са 77, иначе ще излезе, че осигурителния и трудовия стаж не са равни.
#2 | 15.05.2012, 19:55
Публикации: 260 / 61
Трудовата книжка се попълва като при пълно работно време от 8 часа.
#3 | 15.05.2012, 20:09
Публикации: 2027 / 254
 Благодаря за бързия отговор
В тази връзка има служител -мед.лаборант който е назначен по чл.110 от кт на втори трудов договор при друг работодател за работа на 4 часа
как трябва да е в Д1-законоустановено 7 часа и 4 часа доп.договор?Отбелязала съм осиг.доход при първия работодател в Д1.
#4 | 15.05.2012, 20:18
Публикации: 3145 / 253
При него ще е в т.16 в Д1 последните цифри 47. Не разбрах за осиг.доход при първият работодател къде и какво сте отбелязали. Моля Ви обяснете по-подробно.
И чл.110 е когато ТД е при един и същи работодател, а когато ТД-и са при различни работодатели основанието е чл.111.
#5 | 15.05.2012, 20:20
Публикации: 260 / 61
Вторият работодател подава Д-1, за лаборанта, ти подаваш само за работата му по осн. трудов договор при вас.
#6 | 15.05.2012, 20:35
Публикации: 2027 / 254
Моя е грешката-чл.111 е.
Вторият работодател сме ние-при нас работи допълнително на 4 часа
 в Д1 съм отбелязала осиг.доход от първия работодател питането е за Д1 т.16
#7 | 15.05.2012, 20:42
Публикации: 3145 / 253
Моя е грешката-чл.111 е.
Вторият работодател сме ние-при нас работи допълнително на 4 часа
 в Д1 съм отбелязала осиг.доход от първия работодател питането е за Д1 т.16

Писах Ви по-горе, че в Д1 в т.16 последните две цифри ще са 47. А защо сте отбелязали осиг.доход от основният работодател? Това не трябва да е така. В Д1 си пишете осиг.доход, който е при Вас. Какъв е размера на осиг.доход при основния работодател?
#8 | 15.05.2012, 20:49
Публикации: 2027 / 254
при основния работодател е 540 лв
използвам ПП Микроинвест и от там ми отговориха че за да е коректна Д1 именно осиг.доход при основния се отбелязва и в Д1 се вижда и от първия и при нас осиг.доход
#9 | 15.05.2012, 20:52
Публикации: 260 / 61
Д-1 си посочвате осигурителния доход  при вас в  т.16 последните цифри 47 както ви е отговорила и Таня-ЛС
 Първият работодател си подава Д-1 с осиг.доход по осн. договор
#10 | 15.05.2012, 21:01
Публикации: 2027 / 254
Благодаря Ви за отговорите, утре ще видя подробно кое поле как е попълнено  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група