ДДС при рекламация

07.06.2021, 14:06 194 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

07.06.2021, 14:06
Публикации: 1 / 0
 
 
Фирмата ни внася материали от страна извън ЕС.
При разтоварване на материалите на територията на България част от тях са увредени и
негодни за ползване в производствената дейност.
Фирмата, извършваща разтоварването одобрява частично рекламацията.
Извършваме прихващане на дължимата към тях сума с размера на дължимото към нас обезщетение.
Следва ли да се състави акт за брак на материалите и да се начисли ДДС?
#1 | 07.06.2021, 15:37
Публикации: 236 / 30
Да, протокол за брак и внасяне на ДДС по него, ако не се намерите в изключенията по чл.80 от ЗДДС.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група