Изграждане на ел. инсталации и връщае на отпадък

16.05.2012, 14:31 6791 5

16.05.2012, 14:31
Публикации: 84 / 6
Здрвейте. Имам следния казаус - занимаваме се с изграждане на ел. инсталации, след изграждането на съответната инсталация остават кабели в много малки метражи, за да бъдат използвани, затова искаме да ги върнем на вторични суровини. За да ги върнем, тъй като са цветни метали, трябва да издадем фактура на фирмата купувач. Във фактурата кабелите трябва да ги продам на КГ, а аз ги купувам на Метър. Питането е - ако издам фактура, че продавам 20кг. меден отпадък (както държи изкупвача) какво да изпиша към тази фактура след като нямам заприходен такъв отпадък. Или трябва първо да бракувам останалите кабели или как? Моля, споделете опит, ако имате такъв в областта. Благодаря!
#1 | 16.05.2012, 14:50
МамаБожка
Създайте си един протокол, в който ще опишете какви материали са  използвани за въпросното изграждане на ел. инсталацията и какъв отпадък се е получил…хубаво е да има някакви разх. норми, утвърдени от управителя на фирмата.. на база на протокола ще си заприходите отпадъка, след което може да го продадете
#2 | 16.05.2012, 14:57
Публикации: 84 / 6
За всеки обект вложените материали се опредлят съгласно Акт подписан от двете страни, там подробно е описано колко метра кабел е вложен, но няма как в същия акт да опиша и колко метра отпадък са ми останали, тъй като това съвсем не е работа на възложителя, за да го занимаваме. Мога ли примерно останалите метри кабел да ги бракувам 609,.. разходи за брак/302, да си осчетоводя продажбата на отпадъка 50/70...приходи от брак и към продажбата да нямам изписано нищо от склада? (Наименованията на сметките си ги съчиних сега, за да опиша какво имам предвид, ще им измисли по-подобаващи за целта имена). Поне в правилна насока ли ми се движат разсъжденията?
#3 | 16.05.2012, 15:01
Публикации: 530 / 19
Тъкмо това диря като някакво разяснение от нап по въпроса. Според мен ще трябва да си направиш един протокол за брак на тия кабели, които са ти останали и да заведеш материалите по кг /нали директно така ще ги продаваш/. И след това да си ги отчетеш като продадени.
Като намеря нещо, че пиша пак.
#4 | 16.05.2012, 15:09
Публикации: 825 / 178
Мисля, че това е достатъчно като документация...

А, фактурата за продажбата на отпадъка ще я издадете, като ви дадат кантарната бележка от изкупвателният пункт.
Ф-рата е без ДДС ...... на основание на чл.163а, ал.2 ЗДДС.
#5 | 16.05.2012, 15:11
Публикации: 530 / 19
Вижте дали това ще ви е от полза:

http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,2898.msg12575/topicseen.html#new
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група