Дистанционна работа в чуждестранна фирма - как да се осигурявам

30.08.2021, 15:07 4162 4

30.08.2021, 15:07
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
В момента имам  вариант евентуално да започна дистанционна работа за  фирма от чужбина. Два са ми вариантите едната е европейска другата е американска фирма. До колкото разбирам те плащат просто заплата от там нататък всеки сам си се осигурява там където желае. Искам да попитам ако се  съглася на нещо такова как трябва да постъпя. Как да се осигурявам и плащам данъци върху тези доходи?. До сега съм била на български трудов договор осигурявана от фирмата. Предварително благодаря за помощта! :)
#1 | 30.08.2021, 15:45
Публикации: 540 / 74
Може би трябва да се регистрирате като специалист на свободна практика/свободна професия.
#2 | 30.08.2021, 16:12
Публикации: 206 / 45
Здравейте,
                   Ето Ви нещо писано от мен преди година, свързано с нормативната база в България при подобен договор с немска фирма. Подробно е, но има основно конспективен и информативен характер, а съществуват доста различни типове взаимоотношения във фрийленсърството :smile1:.
                 Моят съвет е, като си изчистите детайлите /държава, начин на получаване на възнаграждението, вид подписан договор с възложителя/ да се обърнете към счетоводител, за да намерите най-правилния подход. В мрежата също ще намерите доста неща, но по-добре се консултирайте с колега, за да Ви е мирна главата!!!

Лека и спорна работа!!!
#3 | 30.08.2021, 18:11
Публикации: 2 / 0
Благодаря! Ще разгледам информацията. Ще се обърна към специалист исках малко да се ориентирам предварително какво са вариантите.
Хубава вечер.

#4 | 31.08.2021, 09:48
Публикации: 11932 / 2174
Може би трябва да се регистрирате като специалист на свободна практика/свободна професия.

Този е вариантът , до който ще доведат всички разсъждения по въпроса. :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група