Префактуриране на компенсации ел.енергия

09.12.2021, 13:22 5635 9

09.12.2021, 13:22
Публикации: 44 / 1
Префактурирам ел.енергия на наематели.
Във фактурата, която издавам няма как да спазя формАта, който е възприет от доставчика на ел.енергия.
Според вас уместно ли е към фактурата, която издавам да издам протокол към ф-ра №............, в който да опиша размера на компенсациите и дължимата сума по фактурата след приспадане на тези компенсации.
#1 | 09.12.2021, 14:06
Публикации: 11974 / 2191
Здравейте,

и аз мислех дали програмния продукт за фактуриране, който ползвам би ми позволил да впиша един ред за компенсацията . Така и не съм стигнала до тази проверка. Идеята Ви за протокол всъщност е добра  :good: - важното е фактурата да е с действителната стойност, а в Протокола да се впишат само условията на компенсацията и крайната дължима сума. Мисля, че е добро решение .
#2 | 09.12.2021, 14:23
Публикации: 11974 / 2191
Префактурирам ел.енергия на наематели.
Във фактурата, която издавам няма как да спазя формАта, който е възприет от доставчика на ел.енергия.

Ако можете да я запишете в WORD / EXCEL формат дали няма да може да добавите впоследствие реда за компенсацията ?
#3 | 10.12.2021, 11:49
Публикации: 18 / 0
Здравейте, направете двустранен протокол към фактурата, в който да опишете компенсацията, както и , каква е дължимата сума. И според мен, ако префактурирането  е на  цялата фактура, компенсацията трябва да се отрази по гр.7 от наемателя. Аз имам такъм случай и минавам през разчет, т.е. при мен няма нито разход, нито приход , за това и компенсацията е за наемателя.
#4 | 10.12.2021, 12:22
Публикации: 5 / 0
Здравейте, при нас префактурираме ток на наематели като фактурата е обща, с партиди на наематели и собствени обекти. Бих помолила за  вашето мнение относно самото осчетоводяване на издадената фактура и приспадането на компенсацията към наемателя?
Благодаря Ви предварително.
#5 | 10.12.2021, 12:24
Публикации: 5 / 0
Само да добавя, че плащането при нас става и в брой и по банка от страна на наемателите.
#6 | 10.12.2021, 13:46
Публикации: 18 / 0
Здравейте, при нас префактурираме ток на наематели като фактурата е обща, с партиди на наематели и собствени обекти. Бих помолила за  вашето мнение относно самото осчетоводяване на издадената фактура и приспадането на компенсацията към наемателя?
Благодаря Ви предварително.
Д-т 453-1,498 на К-т 401- фактурата за ток към Вас, превеждате, обаче дължимото с приспадната компенсация и 401 остава с кредитно салдо с компенсацията. Д-т 411 на К-т 453-2,498 , на база протокола, клиента превежда сумата след приспадане на компенсацията и 411 остава с дебитно салдо отново компенсацията. Вие закривате 401 и 411 на база фактура от доставчик на ток с описана компенсация и вашата фактура за префактуриран ток с протокол, с описаната компенсация и дължима от наемателя сума.А клиента, т.е. наемателя трябва да си отнесе компенсацията в гр.7 , а тока си му е разход.
#7 | 10.12.2021, 14:49
Публикации: 5 / 0
Благодаря Ви. Може ли формуляр от този Протокол?
#8 | 10.12.2021, 15:00
Публикации: 18 / 0
Благодаря Ви. Може ли формуляр от този Протокол?
Аз имам възможност да опиша компенсацията на фактурата и не пиша протокол
#9 | 10.12.2021, 15:33
Публикации: 11974 / 2191
Във фактурата, която издавам няма как да спазя формАта, който е възприет от доставчика на ел.енергия.


Ако можете да я запишете в WORD / EXCEL формат дали няма да може да добавите впоследствие реда за компенсацията ?

Справих се с формата на фактурата по този начин и няма да пиша протокол.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група