Какви документи са необходими за продажба на часовници от фирма

28.05.2012, 12:34 13961 12

28.05.2012, 12:34
Публикации: 7 / 0
Здравейте искам да попитам какви документи се изискват за да може една фирма да продава часовници и от къде се изкарват тези документи!!!
#1 | 28.05.2012, 12:38
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Нищо специфично няма. Имате ли регистрирана фирма вече? Чрез магазин  ли? Или Интернет сайт?
#2 | 28.05.2012, 12:45
Публикации: 7 / 0
Имаме регистрирана фирма но мисълта ми е някакво патентно право трябва ли да се вади че продаваме реплика и от къде се вади също така ни интересува ако продаваме няколко различни реплики а всички други часовници са без никакво име по себе си какво се прави !!!! И още нещо когато взимаме часовниците от чужбина какво трябва да изискаме от продавача за да може да ги декларираме и легално да влизат в страната !!! За сега това ни интересува!!! Благодарим за отговорът предварително!!!
#3 | 28.05.2012, 12:46
Публикации: 7 / 0
Напишете как става и чрез магазин и чрез интернет сайт и двете ни интересуват!!!
#4 | 28.05.2012, 12:50
МамаБожка
#5 | 28.05.2012, 12:51
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Разбирам, за Патентното ведомство аз не мога да помогна. Ползваме юристи за такъв тип консултации. Дано ако някой колега е проучвал такъв тип въпрос да се включи.
#6 | 28.05.2012, 12:58
Публикации: 7 / 0
Благодаря дано някой друг може да ми помогне че искам всичко да е изрядно!!! С документите и всички други неща не искам да имам проблеми!!! Очаквам вашите отговори!!!
#7 | 28.05.2012, 12:59
Публикации: 7 / 0
Изчетох но нас ни интересува как да внасяме стоката в страната и какви документи за патентно право на реплики ни трябват и от къде да си ги извадим!!!


#8 | 28.05.2012, 13:10
МамаБожка
Значи вие искате да внасяте часовници примерно Seiko и да сте изключителен и единствен доставчик в страната на тази марка? Така ли да разбирам въпроса ви?
Като спомена Катя, обърнете се  към Патентното ведомство

http://www.bpo.bg/
#9 | 28.05.2012, 13:15
Публикации: 7 / 0
Да искам да внасям часовници които ги продават в всеки магазин за часовници но не са оригинални а са реплика какви са документите които и патенти трябва да се изкарат за да продаваш всеки един магазин си ги е изкарал които продава часовници но никой няма да сподели !! И НЕ не искам да съм единствен който да вкарва в страната просто искам да си купувам от вън и да продавам тук легално в интернет и в магазина си
#10 | 28.05.2012, 13:41
МамаБожка
Говорим за две различни неща, според мен… за да продавате МАРКОВИ часовници, вие трябва да имате освен документ за произход на стоката и разрешение от собствениците на търговската марка с реномираното лого на производителя. За да продавате реплика, както вие се изразявате, кой да ви даде логото? Тук не може да говорим за някакъв патент, според мен. Внасяте си репликите по общия ред, с документ от доставчика, откривате си онлайн магазин със съответния сайт и си търгувате с тях. При евентуална проверка от икономическа полиция, доказвате си с документите произхода на стоката, в които би трябвало да е указано, че това са реплики, а не оригинали и въпроса е приключен.

#11 | 28.05.2012, 13:51
Публикации: 7 / 0
Как приключен като в случая продаваме реплика на която и да е марка няма ли да ми се изземе стоката и да ми напишат актове за това че продавам реплики какво като имам фактури от къде са купени!!! Обяснете ако може по подробно че не сме на ясно!!!! Вкарваме от чужбина реплика на часовници какво искаме да ни прати продавача и когато тук мине през митница какво трябва да ни издаде митницата след това при една проверка ние да сме си чисти и да няма актове и изземане на стока!!! Благодаря предварително

Говорим за две различни неща, според мен… за да продавате МАРКОВИ часовници, вие трябва да имате освен документ за произход на стоката и разрешение от собствениците на търговската марка с реномираното лого на производителя. За да продавате реплика, както вие се изразявате, кой да ви даде логото? Тук не може да говорим за някакъв патент, според мен. Внасяте си репликите по общия ред, с документ от доставчика, откривате си онлайн магазин със съответния сайт и си търгувате с тях. При евентуална проверка от икономическа полиция, доказвате си с документите произхода на стоката, в които би трябвало да е указано, че това са реплики, а не оригинали и въпроса е приключен.
#12 | 02.11.2012, 17:06
Публикации: 1 / 0
здравейте .водя  преговори с производител на часовници  и  искам  да предлагам тези артикули на бг. пазар,но  ми иска  лиценз  за това.Eто  какво ми е отговорил:
Thank you for your inquiry. You would have to submit us your reseller's licence as proof in form of a pdf attachment to ....... Upon receipt we will be able to activate a reseller's online account for our shop for you and provide further details.
Искат ми  лиценз  на пдф  формат ,това го разбирам ,но  точно какъв  лиценз  искат ми  е малко  трудно.
Ако има  някой който може да ми помогне ще  бъда благодарен.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група