СОЛ свободна професия и Декларация чл.55

14.04.2022, 15:11 6648 25

#20 | 14.04.2022, 15:11
Публикации: 2116 / 147
Интересно ми стана за какво са наети другия лекар и медицинската сестра на ГД. Какво точно правят? Най-вероятно са на ТД, който не е регистриран като такъв, а иначе имат работно време и работно място.
#21 | 14.04.2022, 15:15
Публикации: 59 / 5
Ами не знам, може би защото НАП не дават ясни разяснения и хората се объркват. Аз просто реших да попитам най-висшата компетенция и да пробвам. Резултатът е ясен.
#22 | 14.04.2022, 17:24
Публикации: 6 / 0
Лекарят е анастезиолог , а  сестрата ендоскопична .Правят гастро и колоноскопии.
#23 | 15.04.2022, 16:35
Публикации: 2116 / 147
Ами не знам, може би защото НАП не дават ясни разяснения и хората се объркват. Аз просто реших да попитам най-висшата компетенция и да пробвам. Резултатът е ясен.

НАП да дават разяснения за трудови договори?!
#24 | 15.04.2022, 17:48
Публикации: 1 / 0
Два пъти съм звъняла в колцентъра на НАП и двата пъти ми обясниха, че ако съм получател на доходите - Декларацията по чл. 55 трябва да я подам по ЕГН. Съвсем в началото на промяната в техния портал излизах с два профила - юридическо лице с новия БУЛСТАТ и физическо лице с ЕГН. Сега, няколко месеца след промяната - излизам с три профила на задължено лице - юридическо лице с новия Булстат и втори профил като ю.л. със стария /който е ЕГН-то ми/. И трети профил физическо лице. Оказва се, че при наличието на толкова много профили, аз трябва да ползвам тоя който е за ю.л. с новия булстат само за подаване на декларация 1, а декл. по чл. 55 /ако съм само получател на доходите, а не платец/, ГДД и годишната декл. 6 - през профила ми на физическо лице с ЕГН. За мен е доста объркващо. Но виждам, че и тук коментиращите се обединяват около това, което ми обясниха по телефона.
#25 | 18.04.2022, 10:18
Публикации: 2116 / 147
Два пъти съм звъняла в колцентъра на НАП и двата пъти ми обясниха, че ако съм получател на доходите - Декларацията по чл. 55 трябва да я подам по ЕГН. Съвсем в началото на промяната в техния портал излизах с два профила - юридическо лице с новия БУЛСТАТ и физическо лице с ЕГН. Сега, няколко месеца след промяната - излизам с три профила на задължено лице - юридическо лице с новия Булстат и втори профил като ю.л. със стария /който е ЕГН-то ми/. И трети профил физическо лице. Оказва се, че при наличието на толкова много профили, аз трябва да ползвам тоя който е за ю.л. с новия булстат само за подаване на декларация 1, а декл. по чл. 55 /ако съм само получател на доходите, а не платец/, ГДД и годишната декл. 6 - през профила ми на физическо лице с ЕГН. За мен е доста объркващо. Но виждам, че и тук коментиращите се обединяват около това, което ми обясниха по телефона.

Това, че не разбирате логиката, не означава, че я няма.

ГДД , Д55 - за получените доходи, Окд-5 , годишна Д6- винаги са били по ЕГН.

Д1 - по новия булстат / преди е било по стария.

д1- ако има назначени - също по новия булстат.

Д6 - за назначените - също по новия булстат.

Д55 - ако сте платец на дохода - също по новия булстат.

Остана ли нещо неясно?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група