Регистрация на ЕООД в АВ и учредителен акт със заличени данни

23.05.2022, 15:59 819 13

23.05.2022, 15:59
Публикации: 148 / 17
Моя приятелка иска да регистрира ЕООД, а пък аз имам личен електронен подпис на ФЛ. Дали е възможно аз да заявя вписването при положение, че не съм адвокат, но пък ще бъда упълномощена с нотариално заверено пълномощно?
Не съм го правила досега. Може би някой тук ще има опит.

И втори въпрос - във връзка с GDPR - задължително ли е да се предоставят преписи на фирмените документи със заличени данни?
#1 | 23.05.2022, 17:01
Публикации: 29 / 0
Може да заявите вписването с нотариално заварено пълномощно, където изрично да е описано вписването
Задължително е да представите учредителния акт със заличени данни
#2 | 23.05.2022, 19:13
Публикации: 9 / 0
Вписването може да се заяви с по електронен път ,само ако ел. подпис е на  адвокат с изрично пълномощно или на едноличния собственик на капитала или някой от съдружниците. Трето лице дори с пълномощно не може да заявява вписване.
#3 | 25.05.2022, 09:16
Публикации: 148 / 17
А сега - две противополозни мнения. Чета чл. 15, ал. 2, т.2 от ЗТР
Заявление може да се подава от:
1. заявител по ал. 1;
2. пълномощник с изрично писмено пълномощно.
И тълкувам, че заявлението може би трябва да се попълни от търговеца, вероятно и да се завери пред Нотариус, но самото подаване би трябвало да може да се извърши от надлежно упълномощено лице.
Дали някой успял да го направи може да потвърди?
#4 | 25.05.2022, 11:58
Публикации: 341 / 39
Вписването може да се заяви с по електронен път ,само ако ел. подпис е на  адвокат с изрично пълномощно или на едноличния собственик на капитала или някой от съдружниците. Трето лице дори с пълномощно не може да заявява вписване.
Това е истината.
#5 | 25.05.2022, 11:59
Публикации: 341 / 39
А сега - две противополозни мнения. Чета чл. 15, ал. 2, т.2 от ЗТР
Заявление може да се подава от:
1. заявител по ал. 1;
2. пълномощник с изрично писмено пълномощно.
И тълкувам, че заявлението може би трябва да се попълни от търговеца, вероятно и да се завери пред Нотариус, но самото подаване би трябвало да може да се извърши от надлежно упълномощено лице.
Дали някой успял да го направи може да потвърди?
На място в ТР.
#6 | 25.05.2022, 14:28
Публикации: 148 / 17
Аха, ясно. Доста ограничаващо условие са си извоювили адвокатите. Навярно има защо. Благодаря на всички за коментарите.
#7 | 25.05.2022, 14:37
Публикации: 1072 / 74
Вписването може да се заяви с по електронен път ,само ако ел. подпис е на  адвокат с изрично пълномощно или на едноличния собственик на капитала или някой от съдружниците. Трето лице дори с пълномощно не може да заявява вписване.

Невярно.
Всяко трето лице с нотариално пълномощно и със заверка на самото заявление, може да представлява търговеца.
#8 | 25.05.2022, 14:49
Публикации: 148 / 17
Всяко трето лице с нотариално пълномощно и със заверка на самото заявление, може да представлява търговеца.
И аз така си го представях. Ако някой счетоводител потвърди, че го е правил, ще е чудесно.
#9 | 25.05.2022, 14:50
Публикации: 341 / 39
Невярно.
Всяко трето лице с нотариално пълномощно и със заверка на самото заявление, може да представлява търговеца.
Не и пред ТР по ел. път, казвам го от опит!
#10 | 25.05.2022, 15:28
Публикации: 1072 / 74
Не и пред ТР по ел. път, казвам го от опит!
на хартия става
то онлайн за какво ни е пълномощно и такива неща, като търговеца лично ще го свърши
#11 | 25.05.2022, 15:30
Публикации: 341 / 39
на хартия става
то онлайн за какво ни е пълномощно и такива неща, като търговеца лично ще го свърши
Питането е точно за онлайн
Моя приятелка иска да регистрира ЕООД, а пък аз имам личен електронен подпис на ФЛ. Дали е възможно аз да заявя вписването при положение, че не съм адвокат, но пък ще бъда упълномощена с нотариално заверено пълномощно?
Не съм го правила досега. Може би някой тук ще има опит.

И втори въпрос - във връзка с GDPR - задължително ли е да се предоставят преписи на фирмените документи със заличени данни?
#12 | 25.05.2022, 16:21
Публикации: 148 / 17
Да, питането е само за онлайн, за да плати по-ниската такса. На място и лично може да си го занесе. Ще се доверя на опита, явно първоначална регистрация става само с адвокат.
#13 | 26.05.2022, 11:46
Публикации: 45 / 8
Да, питането е само за онлайн, за да плати по-ниската такса. На място и лично може да си го занесе. Ще се доверя на опита, явно първоначална регистрация става само с адвокат.


Може и с Ел. Подпис на собственика като физическо лице
Пълен достъп в КиК Инфо
за 11.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група