Съкращаване по чл.328, ал.2, т.2 от КТ - детайли

25.08.2022, 01:03 5807 30

25.08.2022, 01:03
Публикации: 4 / 0
Здравейте,
виждам че във форума има компетентни лица, до които мога да се допитам за детайли относно съкращението по чл.328, ал. 1, т.2 от КТ и последващите обезщетения и т.н.

Да започна по ред, на 01.07.22 ни връчиха Предизвестие на основание чл. 326 от КТ, във връзка със чл.328, ал.1, т.2 че трудовото правоотношение ще бъде прекратено от 01.09.22.
На 12.07.22 излезнах в болничен таа до 31.08.22. Дотук всичко е наред.
Сега след като приключа на 01.09.22 и се регистрирам в Агенцията по заетостта за получаване на ПОБ, в случая имам стаж 3 години и 9 месеца, което ще рече, че имам право на 6 месеца ПОБ.
Тук започват въпросите, понеже нямам намерение да си хващам работа в следващия месец и тук възниква възможността да се възползвам  от чл. 222 ал.1 от КТ.
Въпросите  ми са следните:
1. Възможно ли е да получа едномесечното обезщетение от работодателя + обезщетенията от НОИ. /като в моя случай 1 брутна работна заплата + шестте месеца които се полагат от  НОИ/. Също така относно обезщетението от работодател четох че се взима предвид заплатата от предходния месец, в моя случай - предходния месец съм бил в болнични и при това положение какво се взима за база.

2. В каква поредност трябва да се извършат стъпките относно регистрация в агенция по заетостта и впоследствие след един месец да се  попълни декларация пред работодателя /вече бивш/, че не съм започнал работа по трудово правоотношение + представяне на трудова книжка. А в този период от 1 месец, ако съм сключил граждански договор има ли отношение към обезщетението за безработица от работодателя.

3. Също така питам отново за да съм уверен, въпреки че го прочетох на няколко места. В този 6 месечен период през, който ще получавам обезщетение за безработица от НОИ,  ако сключа Граждански договор под размера на МРЗ, това ще има ли някакво отношение към обезщетението от НОИ, дали намаляване или дори спиране и т.н.

Благодаря.
#1 | 30.08.2022, 08:42
Публикации: 2116 / 147
Направете си регистрация в БТ.
#2 | 30.08.2022, 13:37
Публикации: 243 / 39
1. Регистрация в АЗ/БТ.
2. Като изтече месеца имате право на обезщетение от работодателя, независимо от това дали получавате обезщетение за безработица.
3. Да, възнаграждението трябва да е под МРЗ след приспадане на НПР.
#3 | 30.08.2022, 14:16
Публикации: 2116 / 147
1. Регистрация в АЗ/БТ.
2. Като изтече месеца имате право на обезщетение от работодателя, независимо от това дали получавате обезщетение за безработица.
3. Да, възнаграждението трябва да е под МРЗ след приспадане на НПР.

По т.2 не е вярно. Ще получава от работодателя и няма право на обезщетение за безработица за същия месец. Отдавна има становища за поредността.
#4 | 30.08.2022, 22:07
Публикации: 9299 / 1558
По т.2 не е вярно. Ще получава от работодателя и няма право на обезщетение за безработица за същия месец. Отдавна има становища за поредността.
И не само становище.  Записано си е в КСО.
#5 | 31.08.2022, 03:51
Публикации: 4 / 0
Добре, хипотетично за септември месец ще получа от работодателя една брутна работна заплата за оставане без работа и след това 6 месеца от НОИ или получавам септември от работодателя и 5 месеца от НОИ, това не можах да разбера. Както и например, ако подам искане за плащане на обезщетението за оставне без работа от работодателя след като приключи 6 месечният период, какво се случва?
#6 | 31.08.2022, 08:44
Публикации: 2116 / 147
Добре, хипотетично за септември месец ще получа от работодателя една брутна работна заплата за оставане без работа и след това 6 месеца от НОИ или получавам септември от работодателя и 5 месеца от НОИ, това не можах да разбера. Както и например, ако подам искане за плащане на обезщетението за оставне без работа от работодателя след като приключи 6 месечният период, какво се случва?

Нои няма да Ви оставят да чакате.
Това няма отношение към обезщетението, а само го измества.
И двете обезщетения са евентуални- ако нямате работа или сте на по-нископлатена.
#7 | 31.08.2022, 14:09
Публикации: 68 / 17
И не само становище.  Записано си е в КСО.
В КСО намирам това:
(4) (Отм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г., предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Паричното обезщетение за безработица се изплаща от датата на последното прекратяване на осигуряването....

Следват разни обяснения "ако се подаде по-късно заявлението и колко по-късно и прочите времеви ограничения за подаването". Никъде не пише "ще чакаме още един месец, пък после "ще видим". Известни са подмолните практики на НОИту по този въпрос, но ми се виждат незаконни.

ОК, има допълнителен член за спирани/пускане:

Спиране изплащането на паричните обезщетения за безработица
Чл. 54г. (Нов - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 107 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г.) Изплащането на паричното обезщетение за безработица се спира за периода, през който лицето получава обезщетение за временна неработоспособност или обезщетение за оставане без работа на основание нормативен акт.

НО: лицето има право да си поиска обезщетението от работодателя в три годишен срок и БЕЗ да е задължено да си го иска, т.е. не може НОИ да му каже "иди първо си го вземи, пък после..."
#8 | 31.08.2022, 16:12
Публикации: 9299 / 1558
не може НОИ да му каже "иди първо си го вземи, пък после..."
Е да,не са длъжни,  но го правят. При това доста често

Другата хипотеза: получава обезщетение за безработица от първия месец; иска си обезщетението от работодателя след две години и половина, работодателя подава Д1 за този първи месец без работа и... от НОИ пращат писмо да се върне обезщетението за 1 месец + лихвите.
Та не зная кое е по-добро
#9 | 31.08.2022, 16:46
Публикации: 2116 / 147
не може НОИ да му каже "иди първо си го вземи, пък после..."
Е да,не са длъжни,  но го правят. При това доста често

Другата хипотеза: получава обезщетение за безработица от първия месец; иска си обезщетението от работодателя след две години и половина, работодателя подава Д1 за този първи месец без работа и... от НОИ пращат писмо да се върне обезщетението за 1 месец + лихвите.
Та не зная кое е по-добро

Точно, предвид факта, че в тригодишен срок е дължимо и е осигурителен стаж само при ефективно плащане.
#10 | 31.08.2022, 17:13
Публикации: 68 / 17
Разбира се, хипотези всякакви... Ето още една: човека си "чака първо обезщетението щото НОИ така са му казали", обаче обезщетението се бави... по каквито и да е причини...ние не знаем каква е ситуацията на човека, може бавенето да стане хипотетично безкрайно, примерно организацията няма пари или нещо друго....
Затова - регистрира се веднага и не се връзва на никакви глупости, ако иска да си заяви обезщетението при бившия работодател, заявява си го... работа на НОИ е да "се оправя". Щото ако иска първо "по чл. 222 ал.1 от КТ", после НОИ, може да си отвиси повече от 2м. без пари.
#11 | 31.08.2022, 17:45
Публикации: 68 / 17
Още една хипотеза, в случай че питащия е сигурен че ще си получи обезщетението по 222(1):
Изтича му периода на държавното обезщетение и си заявява “работодателското”. И е извън обхвата на чл.54г от КСО.
#12 | 31.08.2022, 23:00
Публикации: 9299 / 1558
Още една хипотеза, в случай че питащия е сигурен че ще си получи обезщетението по 222(1):
Изтича му периода на държавното обезщетение и си заявява “работодателското”. И е извън обхвата на чл.54г от КСО.

Там е работата, че не е извън обхвата на чл.54г. Независимо кога е платено обезщетението по чл.222, ал.1, то се отнася за първия един месец след приключване на трудовия договор. И като осигурителен доход е за този първи месец без работа, а не з месеца на реалното плащане.
И както каза колегата - ако въобще се плати.
#13 | 01.09.2022, 00:26
Публикации: 68 / 17
Не съм съгласен. Обърнете внимание на текста в чл. 54г.: “ Изплащането на паричното обезщетение за безработица се спира за периода, през който лицето получава обезщетение…”
Не се говори за периода за който се отнася.
(Аз съм “както каза колегата”, но не е важно)
#14 | 01.09.2022, 02:40
Публикации: 4 / 0
Представете си, че фирмата е сериозна и отговорна. Вие кой вариант бихте избрали и защо?
1. Получаване на всички месечни обезщетения от НОИ/ в моя случай 6 месеца/ и например на седмия месец си подавам заявлението към фирмата за получаване на обезщетението за оставане без работа към Фирмата. Тук с уговорката, че фирмата е коректен платец и няма да има забавяния и т.н.

2. Подаване на заявление към фирмата след първия месец съответно спиране/възстановяване на парите от НОИ.

Също така още не ми се изясни следното, а именно: за да бъде онагледено по-простичко ще дам пример със себе си. Септември, Октомври, Ноември, Декември, Януари, Февруари са 6-те месеца хипотетично през които имам право на обезщетение за безработица от НОИ. Месец септември получавам обезщетение от работодателя за оставане без работа, съответно от НОИ не получавам нищо понеже в цитираната разпоредба се спира и т.н. При този случай дължимото обезщетение от НОИ измества ли се с един месец напред като в моя случай трябва да получа и за месец март включително ИЛИ понеже съм получил обезщетение за оставане без работа от работодателя за първия месец - от страна на НОИ остава дължимо само останалите пет месеца?
Поздрави!
#15 | 01.09.2022, 06:24
Публикации: 9299 / 1558
 Месец септември получавам обезщетение от работодателя за оставане без работа, съответно от НОИ не получавам нищо понеже в цитираната разпоредба се спира и т.н. При този случай дължимото обезщетение от НОИ измества ли се с един месец напред като в моя случай трябва да получа и за месец март включително
Да.
#16 | 01.09.2022, 09:13
Публикации: 2116 / 147
Не съм съгласен. Обърнете внимание на текста в чл. 54г.: “ Изплащането на паричното обезщетение за безработица се спира за периода, през който лицето получава обезщетение…”
Не се говори за периода за който се отнася.
(Аз съм “както каза колегата”, но не е важно)

Без значение как е формулирано, точно за тогава се спира за периода в осигуряване.
#17 | 01.09.2022, 09:15
Публикации: 2116 / 147
Още една хипотеза, в случай че питащия е сигурен че ще си получи обезщетението по 222(1):
Изтича му периода на държавното обезщетение и си заявява “работодателското”. И е извън обхвата на чл.54г от КСО.

Няма как да е.
От 1000 години има становище и още не сте го разбрали?!
#18 | 01.09.2022, 09:17
Публикации: 2116 / 147
Разбира се, хипотези всякакви... Ето още една: човека си "чака първо обезщетението щото НОИ така са му казали", обаче обезщетението се бави... по каквито и да е причини...ние не знаем каква е ситуацията на човека, може бавенето да стане хипотетично безкрайно, примерно организацията няма пари или нещо друго....
Затова - регистрира се веднага и не се връзва на никакви глупости, ако иска да си заяви обезщетението при бившия работодател, заявява си го... работа на НОИ е да "се оправя". Щото ако иска първо "по чл. 222 ал.1 от КТ", после НОИ, може да си отвиси повече от 2м. без пари.

Ще си отвиси, като стой та гледай. НОИ издават разпореждане. Спират. Издават второ изместено с месец и не ги интересува дали ще умреш от глад през това време.
#19 | 01.09.2022, 10:00
Публикации: 1 / 0
 четох че се взима предвид заплатата от предходния месец, в моя случай - предходния месец съм бил в болнични и при това положение какво се взима за база.

Най-общо,  среднодневното брутно за предходния месец е базата. Получената заплата за отработените дни (извън болничните). Това е достатъчен ориентир мисля..
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група