Мито на вносна стока от Турция

18.09.2022, 09:27 4044 4

18.09.2022, 09:27
Публикации: 41 / 0
Здравейте!Налага ми да разбера какви са митата на  внос на млечни продукти от Турция .  Намерих къде в митническия портал, но това мито , което извадих , да речем за една от стоките ми се струва нереално високо и си мисля дали не бъкам някъде.  Там е на 100 кг, а не в проценти .Ако някой се занимава с това, бихте ли казали колко е митото на млечните изделия, които се внасят от Турция. Няма нужда да е съвсем точно, просто ориентировъчно ?
Благодаря!
#1 | 18.09.2022, 13:27
Публикации: 829 / 69
Здравейте!Налага ми да разбера какви са митата на  внос на млечни продукти от Турция .  Намерих къде в митническия портал, но това мито , което извадих , да речем за една от стоките ми се струва нереално високо и си мисля дали не бъкам някъде.  Там е на 100 кг, а не в проценти .Ако някой се занимава с това, бихте ли казали колко е митото на млечните изделия, които се внасят от Турция. Няма нужда да е съвсем точно, просто ориентировъчно ?
Благодаря!
Здравейте, за да Ви се отговори конкретно, ще трябва да предоставите информация за вида на продукта, който ще внасяте от Турция, понеже номенклатурата не е малка в ТАРИК. Ще трябва да се снабдите и с документи за фитосанитарен контрол, фактури, платежни документи, а ако ставката е 0% за мито и допълнителни сертификати. Има особености при изчисляване на митническите сборове. И още много неизвестни, които не сте дали като информация.
#2 | 18.09.2022, 17:21
Публикации: 41 / 0
Благодаря за отговора
Например на код по ТАРИК 04069029/ кашкавал/  колко е митото ?
#3 | 18.09.2022, 21:34
Публикации: 829 / 69
До достигане на вносната квота за Турция, по посочената номенклатура от Вас, митото е 0%. За съжаление, линкът не работи към Order number  090243 (EU). В останалите случая то е 0,6719 евро за килограм.
#4 | 19.09.2022, 06:43
Публикации: 41 / 0
Сърдечно благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група