Общ трудов стаж при ТД

08.12.2022, 15:44 1058 7

08.12.2022, 15:44
Публикации: 5 / 0
Здравейте, аз съм HR в една фирма, нямаме ТРЗ, моята основна работа е с друга насоченост, но сега ми се налага да се занимавам с това...
имахме проверка от инспекция по труда, жената беше много заядлива...заяде се с нашата главна счетоводителка, защо начислява целия трудов стаж, при сключване на договор, защо не взема само професионалния, на същата или сходна позиция?!
И сега аз трябва да напиша нови правила за работна заплата, в които да уточня този факт, но наистина не знам как да го оформя?!
Моля помогнете ми...много е трудно да вляза в някакви рамки, като фирмата е частна и шефът решава кой, кога, как и какво да получава...не влизаме в такива правила, но трябва да изпълним предписанието на инспекцията.
Благодаря предварително!
#1 | 08.12.2022, 16:07
Публикации: 364 / 42
Здравейте, аз съм HR в една фирма, нямаме ТРЗ, моята основна работа е с друга насоченост, но сега ми се налага да се занимавам с това...
имахме проверка от инспекция по труда, жената беше много заядлива...заяде се с нашата главна счетоводителка, защо начислява целия трудов стаж, при сключване на договор, защо не взема само професионалния, на същата или сходна позиция?!
И сега аз трябва да напиша нови правила за работна заплата, в които да уточня този факт, но наистина не знам как да го оформя?!
Моля помогнете ми...много е трудно да вляза в някакви рамки, като фирмата е частна и шефът решава кой, кога, как и какво да получава...не влизаме в такива правила, но трябва да изпълним предписанието на инспекцията.
Благодаря предварително!
Вътрешните правила за РЗ не могат да противоречат на КТ, законите и наредбите към тях. Могат  да съдържат само по- благоприятни "постановки"/"правила" за работниците.
След като шефа желае да " даде" повече можете да включите съответните суми в индивидуалните трудови договори, също може да ги регламентирате като непостоянни плащания и да ги обвържете с определени критерии.
#2 | 08.12.2022, 16:36
Публикации: 9381 / 1579

И сега аз трябва да напиша нови правила за работна заплата, в които да уточня този факт, но наистина не знам как да го оформя?!


Вземате старите правила и там, където е посочено кога се плаща допълнително възнаграждение за трудов стаж и професионален опит, пишете, че се отнася за целия трудов стаж.
#3 | 08.12.2022, 16:37
Публикации: 45 / 4
Здравейте,
Дайте ми @ ще ви пратя моят ПВРЗ, предполагам че икономическата дейност ще е различна, но ще го напаснете спрямо вашата и изискванията по проверката
#4 | 08.12.2022, 16:55
Публикации: 5 / 0
ralitsa.georgieva.k@gmail.com
Много благодаря  :smile1:
#5 | 08.12.2022, 16:56
Публикации: 5 / 0
ralitsa.georgieva.k@gmail.com
#6 | 09.12.2022, 12:47
Публикации: 2116 / 147
Там, където е частта за същата или сходна длъжност - посочвате, че се признава целия трудов стаж на лицето, независимо от заеманите длъжности.

Инспекторката е права, доколкото не сте спазили писмената форма и не спазвате собствените си ВПРЗ, но чак пък да се заяжда. Щом сте с предписание, а не АУАН, значи не се е заяждала толкова силно.
#7 | 12.12.2022, 12:38
Публикации: 5 / 0
ralitsa.georgieva.k@gmail.com
Много благодаря  :smile1:

Здравейте, може ли е на мене да ми изпратите вашите ВПРЗ. Аз съм в заварено положение и досега е признаван целия стаж по трудова книжка. Имейлът ми е radokastar@gmail.com

Благодаря ви предварително.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група