Избор на осигурителен доход

16.12.2022, 13:08 529 1

16.12.2022, 13:08
Публикации: 4 / 0
Здравейте,
Въпроса ми може да изглежда глупав, но съм чужденец и искам да разбера как най-добре да регистрирам своите приходи. По-точно ме интересува защо някой би избрал по-висок осигурителен доход, след като ще трябва да плати повече осигуровки? Върху какво на практика влияе размерът на осигурителния доход? Дали ще имам по-висока пенсия, ако се осигурявам на по-голям доход или още преди това може да има някои предимства?
Поздрави.
#1 | 16.12.2022, 13:57
Публикации: 2116 / 147
Здравейте,
Въпроса ми може да изглежда глупав, но съм чужденец и искам да разбера как най-добре да регистрирам своите приходи. По-точно ме интересува защо някой би избрал по-висок осигурителен доход, след като ще трябва да плати повече осигуровки? Върху какво на практика влияе размерът на осигурителния доход? Дали ще имам по-висока пенсия, ако се осигурявам на по-голям доход или още преди това може да има някои предимства?
Поздрави.

Осигурителният доход се избира само авансово.
Окончателният зависи от реално получени доходи от Вас. Ако сте свободна професия, няма как да влияете на това пък и идеята нали е да получавате повече. По-висока пенсия, по-високи обезщетения при боледуване, ако изберете и за това да сте осигурен.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група