Напускане по взаимно съгласие, назначаване на ново работно място

29.01.2023, 16:01 2225 4

29.01.2023, 16:01
Публикации: 12 / 0
Здравейте!
Не знаех как точно да формулирам заглавието, надявам се да получа отговор.
В момента съм в предизвестие, напускам по взаимно съгласие. Не мислех да търся друга работа за момента, понеже съм предвидила курсове. Но моя приятелка ми предложи да ме назначи при нея, защото ѝ е нужен човек за това, което работя в момента. Но ѝ трябвам само за два месеца. След това щяла да ме съкрати. Да, обаче аз не искам да си навличам неприятности след това, защото ще излезе, че един вид ме е назначила фиктивно, за да взимам обезщетение за безработица. Тези два месеца не са ли недостатъчни, за да нямам проблеми? Има ли законово установен минимален срок, за който могат да те назначат преди да те съкратят? Не я устройва да ѝ свърша работата без договор или по граждански. Благодаря предварително!
#1 | 29.01.2023, 18:02
Публикации: 9335 / 1570
Явно приятелката Ви е запозната с нещата. Потсетете я да ползва чл.69, ал.1, т.2 или т.1. За два месеца работа са идеални
#2 | 29.01.2023, 18:27
Публикации: 12 / 0
Явно приятелката Ви е запозната с нещата. Потсетете я да ползва чл.69, ал.1, т.2 или т.1. За два месеца работа са идеални
Много благодаря!
А в такъв случай след това аз ще имам ли право на обезщетение за безработица, щом договорът е срочен? Не искам да оплескам нещо и после да бера ядове. Мислех изобщо да не се занимавам с борси като напускам, защото в този случай обезщетението е смешно.
#3 | 29.01.2023, 19:20
Публикации: 9335 / 1570
При срочен ТД и прекратяване с изтичане на срока или давършване на работата (чл.325, ал.1, т. 3 и 4) ще имате право на "пълна борса". Разбира се, асо отговаряте на останалите условия.
Няма смисъл да си играете с чл.70 и 71
#4 | 29.01.2023, 20:34
Публикации: 12 / 0
Още веднъж благодаря за изчерпателните отговори! Всичко добро!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група