Сгрешена молба за напускане

14.02.2023, 00:01 714 2

14.02.2023, 00:01
Публикации: 2 / 0
Здравейте ,
Подадох молба за напускане по член 325, с посочване на дата , на която да ми тече предизвестието пт три месец, а ако не се приеме да се счита за предизвестие по член 326. Но в този текст вместо да напиша да се счита за тримесечно предизвестие съм допуснала грешка и съм написала едно месечно. Има ли как това да бъде коригирано?
#1 | 14.02.2023, 08:55
Публикации: 540 / 74
Ами освен да говорите с работодателя и да коригирате молбата си или да унищожите тази и да пуснете нова...
#2 | 14.02.2023, 09:55
Публикации: 9339 / 1571
Подадох молба за напускане по член 325, с посочване на дата , на която да ми тече предизвестието пт три месец
Прекратяването на ТД по чл.325 е без предизвестие. Не сте посочили подробности, но предполагам че става въпрос за напускане по взаимно съгласие ( чл.325, ал.1, т.1).
Правилното е: Заявление за прекратяване на ТД по чл.325/1/1 считано от .....(удобна за Вас дата). След това изчаквате няколко дни (срокът за отговор по КТ е 7 дни) и ако работодателят не се съгласи, подавате Предизвестие за напускане по чл. 326. Не е нужно да уточнявате срока - той е записан в ТД. Важното е да получите писмено потвърждение на датата на връчване.
Комбинираната молба (заявление) "Желая ТД да се прекрати по взаимно съгласие от ... Ако не се приеме, молбата да се счита като предизвестие по чл.326" се прилага често, но не е много издържана. Вярно пести време, но от друга страна подсказва на работодателя, че сте склонни на отстъпка и той най-вероятно ще се възползва от правото си да Ви задържи в срока на предизвестието.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група