Работа с ръчни инструменти

11.09.2023, 17:01 515 6

11.09.2023, 17:01
Публикации: 58 / 0
Здравейте колеги, имам нужда от помощ.  Работя с фирма, която използва ръчни електрически инструменти. Те са на ниска стойност. Аз не ги завеждам, а ги изписвам като разход. От ИТ искат да им сложим инвентарни номера. Може ли фирмата да ги завежда в някакъв дневник като им слага номера, или аз трябва да ги завеждам в материална сметка и този номер да се слага като инвентарен. Ще бъда много благодарна, ако някой ме посъветва как да постъпя.
#1 | 11.09.2023, 17:11
Публикации: 668 / 83
От коя наредба идва това изискване?

иначе , ако не е регламентирано предлагам на ексел.
#2 | 11.09.2023, 17:14
Публикации: 4407 / 737
ИТ пък откъде на къде ще се занимават с инвентарни номера, норматив нещо споменават ли?!? Не си представям как и къде се слага траен инвентарен номер на дрелка или ъглошлайф.
Иначе, може да си ги водите в дневник за ваш си контрол, ама ако няма човек, който сутрин да ги раздава на работниците и вечер да ги прибира, контролът е безпредметен.
#3 | 11.09.2023, 17:17
Публикации: 58 / 0
В чл. 416, ал.2 от Правилника за безопасност и здраве при работа с ел.инструменти, пише, че трябва да се води дневник при проверката им, като се описва наименование и инвентарен номер.
Аз мисля, че това изискване не ме задължава да ги завеждам в счет.програма, но все пак реших да получа и друго мнение. 
#4 | 11.09.2023, 18:39
Публикации: 2116 / 147
Здравейте колеги, имам нужда от помощ.  Работя с фирма, която използва ръчни електрически инструменти. Те са на ниска стойност. Аз не ги завеждам, а ги изписвам като разход. От ИТ искат да им сложим инвентарни номера. Може ли фирмата да ги завежда в някакъв дневник като им слага номера, или аз трябва да ги завеждам в материална сметка и този номер да се слага като инвентарен. Ще бъда много благодарна, ако някой ме посъветва как да постъпя.
  ИТ са прави, дотолкова, доколкото трябва да могат по безспорен и несъмнен начин да бъда идентифициран всеки инструмент. Иначе как ще знаете кога е прегледан, от кого и кой носи отговорност, ако някого го "убие тока". Тук не става дума за счетоводно отчитане. Могат да се слагат и съм виждал колеги да го правят, метални пластини с инвентарен номер. Това, че се води задбалансово, не означава, че не се инвентаризира и следи, защото другото се нарича безстопанственост.
#5 | 11.09.2023, 20:41
Публикации: 9381 / 1578
Всеки ел.инструмент си има фабричен номер. Пише го на уреда и в гаранционната карта. При нас в дневника на ръчните инструменти ги водим по тези фабрични номера. Проблем е как да се отразяват преносимите лампи, удължители и други, които също подлежат на периодични проверки за изправност
#6 | 12.09.2023, 08:23
Публикации: 58 / 0
Благодаря Ви много, колеги!  Помогнахте ми много! Спорна и успешна работа на всички!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група