Гугъл реклами ДДС

06.10.2023, 16:52 1138 12

06.10.2023, 16:52
Публикации: 12 / 0
Здравейте за да ползвам Гугъл реклами трябва ли да се регистрирам по ДДС? Аз съм физическо лице.
#1 | 06.10.2023, 17:12
Публикации: 20 / 3
Да, Регистрация по Чл.   97а ЗДДС. Преди да получите фактурата.
#2 | 06.10.2023, 17:39
Публикации: 11974 / 2191
Здравейте за да ползвам Гугъл реклами трябва ли да се регистрирам по ДДС? Аз съм физическо лице.

Как точно ги ползвате ?
#3 | 06.10.2023, 19:12
Публикации: 12 / 0
Да, Регистрация по Чл.   97а ЗДДС. Преди да получите фактурата.

Трябва ли да имам фирма за да се регистрирам по ДДС? Благодаря ви
#4 | 06.10.2023, 19:13
Публикации: 12 / 0
Как точно ги ползвате ?

Ползвам Гугъл реклами за да промотирам афилейт продукти
#5 | 07.10.2023, 17:56
Публикации: 20 / 3
Ползвам Гугъл реклами за да промотирам афилейт продукти



Текстът е от НАП

Данъчният закон не прави разлика между физически и юридически лица (тоест между граждани и фирми) по повод регистрацията по ЗДДС. Повече

Според закона, данъчно задължено лице е всяко лице, което извършва независима икономическа дейност, без значение от целите и резултатите от нея. Тоест в този кръг на т. нар. задължени лица попадат и физическите лица, ако извършват независима икономическа.

Прочетете и отговорите на другите въпроси от Страницата на НАП.
https://old.nra.bg/page?id=612
#6 | 08.10.2023, 11:07
Публикации: 12 / 0
Рекламния ми бюджет сега е само няколко стотин лева на месец. В такъв случай задължително ли е да се регистрирам по ДДС? Може ли първо да тествам какви резултати ще имам и тогава да се регистрирам
#7 | 08.10.2023, 12:05
Публикации: 9374 / 1575
Когато сте получател на услуга от фирма, базирана в ЕС, подлежите на задължителна регистрация по ДДС в 7-дневен срок ПРЕДИ датата, на която данъкът за доставката става изискуем (авансово плащане или данъчно събитие). Т.е. преди издаването на фактурата.
Няма значение оборота, честотата на получаване/предоставяне ва услуги и т.н.
Няма никакъв "тестов" период
#8 | 08.10.2023, 20:11
Публикации: 12 / 0
Когато сте получател на услуга от фирма, базирана в ЕС, подлежите на задължителна регистрация по ДДС в 7-дневен срок ПРЕДИ датата, на която данъкът за доставката става изискуем (авансово плащане или данъчно събитие). Т.е. преди издаването на фактурата.
Няма значение оборота, честотата на получаване/предоставяне ва услуги и т.н.
Няма никакъв "тестов" период

Ясно благодаря ви. Значи този закон е за всички закони и Гугъл реклами не е с нещо по-различно? Като се регистрирам по ДДС как ще декларариам разходите и как ще ги плащам?
#9 | 08.10.2023, 20:59
Публикации: 9374 / 1575
ЗДДС няма общо с деклариране на разходите и/или плащането им. В ЗДДС се регламентира кога сте задължени да внасяте ДДС и кога имате възможност да ползвате данъчен кредит.
При закъсняла регистрация по ЗДДС освен глобата, дължите и ДДС със задна дата.


В другата Ви тема Bobo Ви е дал много добър съвет - вслушайте се. Затънали дте в л*ната и колкото повече де въртите,толкова по-зле. Потърсете компетентна помощ. Но не по форумите, а с по-високо ниво на отговорност. И вероятно срещу заплащане
#10 | 08.10.2023, 23:23
Публикации: 12 / 0
ЗДДС няма общо с деклариране на разходите и/или плащането им. В ЗДДС се регламентира кога сте задължени да внасяте ДДС и кога имате възможност да ползвате данъчен кредит.
При закъсняла регистрация по ЗДДС освен глобата, дължите и ДДС със задна дата.


В другата Ви тема Bobo Ви е дал много добър съвет - вслушайте се. Затънали дте в л*ната и колкото повече де въртите,толкова по-зле. Потърсете компетентна помощ. Но не по форумите, а с по-високо ниво на отговорност. И вероятно срещу заплащане

Къде мога да намеря счетоводител който е подходящ за мен? Предполагам в моя случай трябва някой който има опит с онлайн бизнеси или няма значение?
#11 | 09.10.2023, 09:41
Публикации: 4400 / 737
Може да обиколите няколко счетоводни кантори във вашия град, да обясните каква е дейността, какво искате и т.н. и може да намерите подходяща кантора.
#12 | 09.10.2023, 12:44
Публикации: 833 / 69
Ако сумите са дребни, едва ли ще Ви направят проблем от НАП, но са в пълното си право да се позоват на санкциониращите се норми, предвидени в ЗДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група