Грешка ОКД-5

02.11.2023, 15:37 683 2

02.11.2023, 15:37
Публикации: 12 / 0
Като собственик на ЕООД , което подновява дейност, подадох ОКД-5 на хартия, но погрешка вместо възобновяване на дейността съм отбелязала начало на дейност. Видях си грешката и веднага подадох с ПИК нова Окд-5 с маркирани възобновяване на дейност и начало на осигуряване, но получих Съобщение/изглежда автоматично/ -Няма намерен запис за прекъсване на дейността през същия булстат-Декларацията е отхвърлена. Ще има ли проблем, ако си остане така или трябва да се подава друга? В карантина съм от ковид в момента.
#1 | 02.11.2023, 16:24
Публикации: 11974 / 2191
Не може да оставите нещата така. Явно няма прекъсване на дейността - няма подадено или отразено ОКД5 за това и не може да подадете възобновяване. Трябва да се изясните с НАП.
#2 | 03.11.2023, 09:00
Публикации: 2116 / 147
Като собственик на ЕООД , което подновява дейност, подадох ОКД-5 на хартия, но погрешка вместо възобновяване на дейността съм отбелязала начало на дейност. Видях си грешката и веднага подадох с ПИК нова Окд-5 с маркирани възобновяване на дейност и начало на осигуряване, но получих Съобщение/изглежда автоматично/ -Няма намерен запис за прекъсване на дейността през същия булстат-Декларацията е отхвърлена. Ще има ли проблем, ако си остане така или трябва да се подава друга? В карантина съм от ковид в момента.
Като подавахте на хартия не отвориха ли в НАП да погледнат как стоят нещата с това лице. При нас това нещо не може да се случи. Най-вероятно вече е вкарана възобновяването / защото няма как да вкарат начало от НАП/, т.е. е обработена Вашата Окд5, но все пак, като оздравеете, идете вижте какво се случа в НАП. Няма проблем. Системата не позволява да се подава два пъти начало на осигуряване. А като са Ви вкарали възобновяване, не може да има следващо възобновяване, ако е през този булстат.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група