Декларация за данъчни облекчения и болничен

06.11.2023, 10:11 1261 9

06.11.2023, 10:11
Публикации: 79 / 10
Здравейте! Може ли служител, който е в болнични да ми донесе данъчна декларация за ползване на данъчни облекчения за деца? Как така е в болнични, а идва да ми носи декларация, или няма пречка за подаването и? Благодаря на отзовалите се.
#1 | 06.11.2023, 11:14
Публикации: 2116 / 147
Здравейте! Може ли служител, който е в болнични да ми донесе данъчна декларация за ползване на данъчни облекчения за деца? Как така е в болнични, а идва да ми носи декларация, или няма пречка за подаването и? Благодаря на отзовалите се.

Каква пречка да има? Вероятно си е нарушил режима, но не споделяте какъв е всъщност. Болничният лист по ел. поща ли Ви прати?
Ще ползва данъчно облекчение за кога? То за трето тримесечие мина, за годината е рано
#2 | 06.11.2023, 11:28
Публикации: 79 / 10
Болничните ми ги носи на място, въпросът е за годишна. Знам, че е рано, но ежемсечно ми носи болнични и когато дойде време за подаването на декларацията исках да получа мнения, относно това дали има пречка или не.
#3 | 06.11.2023, 18:04
Публикации: 2116 / 147
Болничните ми ги носи на място, въпросът е за годишна. Знам, че е рано, но ежемсечно ми носи болнични и когато дойде време за подаването на декларацията исках да получа мнения, относно това дали има пречка или не.
  Ако цяла година е бил в болнични, няма за какво да Ви носи декларация.
Ако има доход и удържан данък, то тогава ще му възстановявате.

Пак не разбрах, какво общо има болничния лист и фактът, че лицето може да е в отпуск по чл.162 от КТ към момента на декларирането?
#4 | 06.11.2023, 22:47
Публикации: 4400 / 737
NMD, болничният не означава задължително, че болният трябва да се закотви вкъщи, ако това ви притеснява. Болнични се дават и за болести и проблеми, при които човек може да е в движение. А и да е назначено домашно лечение, реално е, например, човекът да отиде до лекаря си, а после да се отбие до работа да си донесе болничния (или каквото и да е), ако му е физически възможно.

По време на болничния човек не губи правата си и дееспособността си, че да се тревожите, че ви е донесъл документ. В края на краищата никой няма да ви пита кой конкретно е донесъл конкретния документ на конкретната дата. Не се филмирайте излишно :)

Да не споменавам пък колко от колегите ходят на работа и когато са в болнични, щото нито ДДС-то чака, нито ЗКПО-то, нито КТ-то... никой.

#5 | 07.11.2023, 09:28
Публикации: 79 / 10
Благодаря Ви!
#6 | 07.11.2023, 10:23
Публикации: 2116 / 147
NMD, болничният не означава задължително, че болният трябва да се закотви вкъщи, ако това ви притеснява. Болнични се дават и за болести и проблеми, при които човек може да е в движение. А и да е назначено домашно лечение, реално е, например, човекът да отиде до лекаря си, а после да се отбие до работа да си донесе болничния (или каквото и да е), ако му е физически възможно.

По време на болничния човек не губи правата си и дееспособността си, че да се тревожите, че ви е донесъл документ. В края на краищата никой няма да ви пита кой конкретно е донесъл конкретния документ на конкретната дата. Не се филмирайте излишно :)

Да не споменавам пък колко от колегите ходят на работа и когато са в болнични, щото нито ДДС-то чака, нито ЗКПО-то, нито КТ-то... никой.
  А защо са си взели болничен, след като ще работят? Или проблемът не е в това, че ДДС-то чака, а че искаме да вземаме от две места. За какво са обезщетявани, след като не са лишени от дохода си?
#7 | 07.11.2023, 21:21
Публикации: 4400 / 737
Как ще вземем от две места, ако сме в болничен (на трудов договор)? Кое е второто място, освен болничния?
#8 | 08.11.2023, 09:57
Публикации: 1705 / 207
t.trifonov66, в малките население места липсват кадри. :wink1:
А когато си и в малко предприятие в частния сектор, едва ли има кой да свърши твоята работа.
Скрит текст :
Случаи всякакви.
#9 | 23.02.2024, 10:33
Публикации: 4 / 0
В повечето случаи служител, който е в отпуск по болест, все още може да подаде данъчна декларация за използване на данъчни кредити за деца, стига да е физически способен да го направи. wordle unlimited
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група