НОИ Варна

15.11.2023, 10:05 519 4

15.11.2023, 10:05
Публикации: 326 / 5
Здравейте,
нов клиент, с адресна регистрация в гр.Варна. За да мога да му подавам болничните дали мога да подам заявлението в София? Реално той работи в София и не си е сменил адресната регистрация. Знам, че има поделение на София област, но за другите градове не зная дали може. Ако не може дали може да го изпратя с обратна разписка до НОИ Варна?!?
#1 | 15.11.2023, 10:57
Публикации: 9374 / 1575
Болничните се подават само по електронен път, така че няма значение от къде подавате
#2 | 15.11.2023, 11:30
Публикации: 326 / 5
За болничните - да, но заявлението как да подам без да ходя до там май нямам много варианти. Единият е Управителя да има ел.подпис, а той няма, другият е да сменя териториалното поделение. Поне това успях да разгадая досега. Мисля, че преди време бях пускала Заявлението нотариално заверено с куриер за някого, но може и да бъркам.
#3 | 15.11.2023, 12:04
Публикации: 90 / 14
или  намирате някого във Варна които да отиде и да занесе заявлението в НОИ  Варна .

А вие го вписвате долу в заявление " упълномощавам настоящото заявление да представи ........................ ... " . 
#4 | 15.11.2023, 15:44
Публикации: 326 / 5
или  намирате някого във Варна които да отиде и да занесе заявлението в НОИ  Варна .

А вие го вписвате долу в заявление " упълномощавам настоящото заявление да представи ........................ ... " .

Да, и това е вариант, ако намерим кого да упълномощим във Варна. Благодаря.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група