Приход от услуга - позициониране на стоки

03.12.2023, 12:57 392 2

03.12.2023, 12:57
Публикации: 191 / 5
Здравейте, колеги! Сега имам следния казус и реших да попитам за мнението Ви. Става въпрос за следното - една от фирмите, с които работим -  иска да позиционира продукти при нас. По точно иска да ползва една витрина и да си сложи хранителните добавки там. И една година да стоят така и ще ни плати сума за това позициониране. И искат да им издам фактура за позициониране.  Пратиха ми образец и аз ще им издам. Първо се замислих какъв приход ми е това -  и реших, че е приход от услуга , а не е продажба. И се консултирах с една колежка и тя ми потвърди, че и тя има такова позициониране и е приход от услуга. Обаче сега се замислих за още нещо. Аз сега ще издам фактура за позициониране - декември 23г. И ще ми преведат сумата по банка. Но срока на позиционирането е 1 година. Значи ли това, че ще имам приход за бъдещ период? Сумата е 480лв за 1 година. От декември до декември. Сега доста се зачудих трябва ли да деля сумата - в смисъл за декември да имам приход от услуга - 40лв, а останалите да останат Приход за бъдещ период. И евентуално догодина да ги призная за текущи. Но си мисля, че реално аз цялата сума ще я получа сега. И вече се обърках. Ще питам пак колежката, но ми е интересно да чуя и други мнения.
Благодаря за вниманието и отделеното време!
#1 | 03.12.2023, 14:27
Публикации: 11974 / 2191
Аз сега ще издам фактура за позициониране - декември 23г. И ще ми преведат сумата по банка. Но срока на позиционирането е 1 година. Значи ли това, че ще имам приход за бъдещ период?
Да, значи.  :smile1:

Аз сега ще издам фактура за позициониране - декември 23г. И ще ми преведат сумата по банка. Но срока на позиционирането е 1 година.

Коректно е да запишеше не 12.2023, а да упоменете срока , за който ще Ви се плати.

#2 | 03.12.2023, 18:04
Публикации: 191 / 5
Да, значи.  :smile1:

Коректно е да запишеше не 12.2023, а да упоменете срока , за който ще Ви се плати.

Благодаря! Аз имах предвид, че фактурата ще я пиша сега декември месец. Иначе искат само позициониране - 1опак- сумата. Обаче и аз като вас мисля, че е редно да се упомене и срок. Примерно позициониране -  1година или 12 месеца. Иначе откъде ще знам за какъв период е. Утре ще взема да питам представителя преди да принтирам фактурата. И без това имам да питам още нещо.
И счетоводно остават  - 40лв приход за услуги за тази година, а останалите 440лв са за бъдещ период - по друга сметка и тях ще ги призная догодина.
 :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група