Прекратяване или допълнително споразумение?

04.07.2012, 08:57 7704 5

04.07.2012, 08:57
Публикации: 29 / 0
Към общината стартира проект за период от 1 година като нова дейност. Работник на безсрочен ТД иска да работи по проекта. Работодателят е един и същ, но според мен трябва да се прекрати трудовият договор и да се сключи нов - има ли как с допълнително споразумение да се започне работа по проект при същия работодател?
#1 | 04.07.2012, 09:31
Публикации: 645 / 23
Мисля че чл.119 ще свърши работа .С писменно съгласие между страните за определено време срок една година.А длъжността сменя ли се? Каквито промени са настъпили ще ги впишите в ДС.
#2 | 09.05.2014, 15:23
Публикации: 4 / 0
Колеги, помагайте ? При спечелването на търг миналата година назначихме хора на срочен трудов договор за една година (до изтичане на договора)  чл. 68, ал.1, т. 2. Сега пак спечелихме търг със срок от една година и тези хора трябва да останат на работа. Как е най правилно да се постъпи да ги освободим от работа и да ги назначим отново на срочен договор или със допълнително споразумение да им се продължи договора за още една година ?
#3 | 09.05.2014, 15:27
Публикации: 1166 / 86
Този договор по чл.68, ал.1, т.2 е до завършване на определената работа. При тези случаи договорът се прекратява със завършване на работата. Аз лично, прекратявам стария и сключвам нов по същия член за новата работа.
#4 | 09.05.2014, 15:29
Публикации: 5497 / 371
Този договор по чл.68, ал.1, т.2 е до завършване на определената работа. При тези случаи договорът се прекратява със завършване на работата. Аз лично, прекратявам стария и сключвам нов по същия член за новата работа.

Да, така е правилно!   :good: :)
#5 | 09.05.2014, 15:39
Публикации: 4 / 0
Благодаря Ви колеги, аз също мисля, че това е правилното решение, но при разговор с една девойка в НАП по този въпрос ми каза, че си усложнявам живота с освобождаване и назначаване. Да си пусна допълнително споразумение и всичко било точно. Е да ама после аз съм потърпевша, а не тя и затова реших да се допитам до Вас колеги. Благодаря Ви пак! Успешен ден!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група