Фирма без дейност - само с разходи за банкови такси

12.01.2024, 10:55 760 4

12.01.2024, 10:55
Публикации: 25 / 0
Здравейте,
Искам да попитам за фирма без дейност през годината, само разходи за банкови такси. Ясно е ,че ще подадем всички декларация, касаещи без дейност, но въпросът ми е свързан със самото счетоводно приключване. Ясно е, че ще си приключа банковите разходи и след това ще ги отразя като загуба за годината, но това няма ли да ми обърка счетоводството за следващата година, тъй като никъде не съм декларирала тази загуба? Приспадам ли си я следващата година като не съм я декларирала?
Извинявам се, ако въпросът ви се струва глупав, но за първи път ми се случва такъв казус :)  Благодаря предварително.
#1 | 12.01.2024, 11:07
Публикации: 4401 / 737
Да си представим, че един ден в бъдещето вече няма да искат деклариране. Как ще водим счетоводството? :)

По въпроса - счетоводството е първичното, декларирането е последващо. В някои случаи сме освободени от деклариране, но счетоводството (и приключването) трябва да си го водим както трябва.
#2 | 13.01.2024, 19:31
Публикации: 25 / 0
Въпросът ми е по-скоро данъчен значи - за това дали трябва някъде в ГДД за следващата година да декларирам тази загуба от миналата година и да намаля печалбата(въпреки, че не е декларирана тази година :) )?
#3 | 14.01.2024, 10:11
Публикации: 11978 / 2191
Ако фирмата няма дейност не подавате ГДД, не декларирате данъчна загуба, не приспадате такава.
Ако фирмата има дейност подавате данъчна декларация, декларирате данъчна загуба, впоследствие приспадате такава.
Ако фирмата няма дейност, но има данъчно признати разходи подавате данъчна декларация, декларирате данъчна загуба, приспадате такава впоследствие.

Въпросът при Вас е дали тези банкови такси са данъчно признати разходи на фирмата, която няма дейност.
#4 | 14.01.2024, 11:54
Публикации: 25 / 0
Не би трябвало да са данъчно признати в такъв случай. Явно това отговаря на въпроса ми :D Благодаря.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група