Освобождаване по време на болничен

Днес в 13:19 137 2

Днес в 13:19
Публикации: 404 / 18
Здравейте,
Имам следния казус: Лице си подава молба за напускане по взаимно съгласие. Работодателя иска да изкара един месец предизвестие от записаните три по договор.
Лицето обаче решава да си вземе болничен, който продължава месец, след това втори и не се знае до кога.
Имаме ли право да го освободим на база молбата за напускане, след като изтече едномесечното предизвестие или трябва да изчакаме да свършат болничните листове, които не се знае до кога ще се проточат във времето?
#1 | Днес в 15:31
Публикации: 281 / 74
Здравейте,
Имам следния казус: Лице си подава молба за напускане по взаимно съгласие. Работодателя иска да изкара един месец предизвестие от записаните три по договор.
Първо: "работодателят иска" или "работодателят не се съгласява на чл.325, ал.1 т.1 и работникът подава предизвестие по чл.326?
Второ: след като предизвестието е 3 месеца, не смятам че е редно да се договорят само за един. Освен ако преди това не сключат ДС за промяна срока на предизвестието

. Имаме ли право да го освободим на база молбата за напускане, след като изтече едномесечното предизвестие или трябва да изчакаме да свършат болничните листове, които не се знае до кога ще се проточат във времето?
Ако е подал предизвестие по чл.326 го освобождавате с изтичане на предизвестието, независимо далие в болничен или не. Дали това ще е след 1 или 3 месеца - аз бих се съобразила с ТД или ДС, а не с " така решили"
#2 | Днес в 15:47
Публикации: 404 / 18
Ок, благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група