Командировка

06.09.2024, 08:56 413 3

06.09.2024, 08:56
Публикации: 2 / 0
Командириват ни за 5 дни, като придужител в болница. Водят ни часовете само за през деня(12ч) а, всъщност и през ноща си там..тези часове не би ли трябвало да се водят? Втория въпрос ми е, не си тръгваш на 5 я ден а, на шестия когато някой дойде да те смени. За шестия ден няма часове, няма нищо. Пишат го почивка
#1 | 09.09.2024, 11:00
Публикации: 20 / 2
Струва ми се, че бъркате командированено с продължителността на работното време.
Щом си тръгвате на шестия дни, би трябвало да Ви платят шест дни в командировъчни, т.е. дневните да са миминум 6*40 лв.

Относно работното време:

(от Наредбата за ковандировките в страната)

"Чл. 3. (1) Командированият спазва установеното работно време на предприятието, в което е командирован.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 2 от 1994 г.) Когато изпълнението на задачата не е пряко свързано с работата на предприятието, в което е командирован, командированият сам определя работното си време, като се ръководи от установеното за него работно време и от необходимостта да изпълни задачата в рамките на дните, определени със заповедта за командировката."

Ако дадете повече подробности, може да получите и по-конкретен съвет.

#2 | 09.09.2024, 13:07
Публикации: 2 / 0
Тр.договор ни работа на смени по график, със сумарно отчитане на часовете ! Имаме и нощни смени. Дете ( от дом за изоставни) влиза в болница( в друго населено място) и ни пращат като придружутел . Командировани сме за 5 дни, като ни водят само 12 часа през деня. А ние сме и ноща при това дете, което значи че пет дни сме по 24 часа..По грфик ни водят само 12 часа. Та въпроса ми беше не трябвя ли да ни се водят 24 часа  5 дни(120 ч) или само 60 часа.
#3 | 09.09.2024, 16:40
Публикации: 1715 / 208
Кодексът на труда не е предвидил реалната работа на придружителите и личните асистенти на хората с чужда помощ.В този смисъл при Вас - 60 часа.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група