Доход от консултантска дейност

08.09.2012, 18:25 5151 2

08.09.2012, 18:25
Публикации: 15 / 2
Здравейте !
Най-после събрах и аз смелост да участвам във форума от страната на питащите ......

Моля, да споделите компетентното си мнение по следния казус:
1. Физическо лице, в качеството си на СОЛ има сключен договор с дружество за получаване на доход във връзка с консултантска и информационна дейност по отношение предлаганите от доверителя продукти. Размера на комисионната зависи от покриването на определени критерии и заемането на определени позиции в структурата на доверителя, които физическото лице постепенно е постигнало.
2. Физическото лице регистрира ЕООД и прехвърля договора си с доверителя на ЕООД-то, като всички до момента настъпили права по отношение на получаваните комисионни се прехвърлят на ЕООД-то
Въпросът ми е: Възможно ли е това прехвърляне на дейност от ФЛ на ЮЛ да се изтълкува като удължаване срока за достигане на 50000 лв. и задължение за регистрация по ЗДДС.

Благодаря предварително за мненията и отговорите!
#1 | 09.09.2012, 07:32
Публикации: 6403 / 1130
Здравейте,
Ето ви едно мнение: физическото лице и ЕООД-то са различни стопански субекти и всеки поотделно натрупва облагаем оборот за регистрация по ЗДДС. Как се образува облагаемият оборот е стриктно определено и никъде не е споменато, че оборотът от един стопански субект се натрупва и прехвърля на друг, дори да ги обединява общ собственик.
#2 | 09.09.2012, 15:11
Публикации: 15 / 2
Благодаря!
Точно този отговор очаквах да прочета. И аз така мисля - оборотите на ФЛ и ЮЛ са две съвсем отделни неща - но въпреки всичко имах известни опасения. От доста време търся разни тълкования по темата и нищо не откривам.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група