Здравейте, за първи път се сблъсквам с болнични и моля за съдействие.
Имам лице на трудов договор на 4ч и основно възнагр. 710,00лв /МОД 933/ без други доплащания /за стаж, бонуси и т.н/. През м.февруари /20р.дни/ лицето има отработени 12 дни и болничен за 8 дни /с обезщет. 2дни от работодател, 6 от НОИ/.
Не използвам счетоводна програма, а калкулаторът тук няма опция да отбележа, че лицето е на 4 часа, за да си сверя сметките по отношение на осигурителния доход. Затова моля да ми потвърдите или посочите грешките като благодаря предварително.
710:20=35,50
35,50*12=426 - възнагр. за отработено време и осигурителен доход за отработените дни?
35,50*70%=24,85
24,85*2=49,70 - обезщетение за първите 2 дни от болничния от р-л
Брутно възнагр. = 475,70
933:20=46,65
46,65*2=93,30 - осигурителен доход за 2та дни в болничен
Общо осиг. доход по това възнагр. = 519,30 /93,30 + 426,00/
46,65*6=279,90 - осигурителен доход в/у който се дължат ЗО само от р-л за дните с обезщетение от НОИ
осигуровки от лицето 13,78%*519,30= 71,56
облагаем д-д = 426,00-71,56=354,44
д-к 35,44
общо удръжки от лицето = 71,56+35,44=107,00
нето = 475,70-107,00=368,70
осигуровки от р-л 18,92%* 519,30=98,25
осиг. за дните с обезщет. от НОИ = 4,8%*279,90=13,44