Освен това междувременно се обадих на телефона на НАП и се оказа, че въпросната декларация съществува и е декларация по чл.43,ал.5 от ЗДДФЛ.В случай, че физическото лице на което изплащаш сумата за права например декларира че е самоосигуряващо се лице по смисъла на КСО във въпросната декларация по чл.43,ал.5 означавало, че само се осигурява и си внася авансовия данък по тримесечия и предприятието не е длъжно да му удържа данък от дохода който му изплаща независимо, че дохода се изплаща например през второто тримесечие на годината.