Управител на ЕООД

16.10.2012, 11:43 9380 8

16.10.2012, 11:43
Публикации: 288 / 6
Едноличния собственик на капитала не иска да бъде вписан като управител в заявлението, а да се назначи друг човек. Този друг задължително трябва да е на договор за управление и контрол или може и на ТД да е ?
#1 | 16.10.2012, 12:11
Публикации: 379 / 33
нашият управител е на трудов договор, вписан е като управител в АВ
проектът за промени в КСО от догодина обаче е, че трябва да е на Дог. за управление - но все още е проект ;)
#2 | 16.10.2012, 13:16
Публикации: 6403 / 1130
Едноличния собственик на капитала не иска да бъде вписан като управител в заявлението, а да се назначи друг човек. Този друг задължително трябва да е на договор за управление и контрол или може и на ТД да е ?
Все някой трябва да се впише като управител и съответно ще е на ДУК.
#3 | 16.10.2012, 13:18
Публикации: 288 / 6
Сега прочетох Проектозакона за ДОО за 2013г това значи ли че всички СОЛ-ве собственици на ООД,ЕООД трябва задължително да минат на ДУК :(
#4 | 16.10.2012, 13:23
Публикации: 6403 / 1130
Има опасност да приемат подобно безумие. Най-интересното е, че не става дума само за собствениците на дружества, но и за ЕТ-та....
#5 | 16.10.2012, 13:28
Публикации: 288 / 6
и един път ще се осигуряват като СОЛ и  втори път по ДУК е това вече ако го приемат 100% се изнасям  :no:
#6 | 16.10.2012, 13:45
Публикации: 6403 / 1130
и един път ще се осигуряват като СОЛ и  втори път по ДУК е това вече ако го приемат 100% се изнасям  :no:
Данъчната политика напоследък е с ефекта на неутронна бомба - обезлюдяване на територията при запазване на недвижимото имущество :smile1:
#7 | 16.10.2012, 14:32
Публикации: 379 / 33
Данъчната политика напоследък е с ефекта на неутронна бомба - обезлюдяване на територията при запазване на недвижимото имущество :smile1:

Това ще си го запиша!
#8 | 17.10.2012, 09:09
Публикации: 38 / 4
Имам един много особен казус, колеги. Моля за крещяща помощ, ако е възможно! Имаме ЕООД, в което собственикът си е собственик, но сме назначили по ДУК лице, което осъществява управленски функции, подписва документи и със сигурност не е български гражданин. И двамата, собственикът и управителят, са чуждестранни лица, гърци, баща и син. На управителя му изплащаме заплата по банков път, осигуряваме го по ДУК за съответната стопанска дейност, както си му е реда. Въпросът е, че той е пенсионер в Гърция, а тук се налага хем да го осигуряваме, хем да му изплащаме възнаграждение и всичко останало... И двете лица, бащата и сина де, пребивават по-малко от 183 дни в страната. И сега... въпросите са ми:

1. Като е пенсионер в Р. Гърция, ще може ли, с документ от тяхна административна служба, да спрем осигуряването му в Р. България, след като той не извършва трудова дейност, а само е управител на фирмата и пребивава по няколко дни в месеца тук?
2. Ако, дори след представянето на този документ, ние сме длъжни да го осигуряваме по нашето законодателство, трябва това осигуряване да бъде само за дните на пребиваването му в страната или за целия месец, както си е по ДУК?
3. След като сме го назначили по ДУК, трябва ли фирмата да подава декл. по чл 55 от ЗДДФЛ, както почти сме убедени, че трябва, но ... срокът нещо ме притеснява и не мога да си изясня как да я подавам. Всеки месец му се удържа ДОД, а декларацията пише, че се подава в тримесечен срок, следващ месеца на начисляване/изплащане на възнаграждението.

Аджеба, ако има някой ориентиран в такива казуси, понеже вече и аз не знам като какъв да го третираме този пенсионер чужденец управител на българска фирма, чийто собственик е сина му, който също е грък и чужденец... нека ми помогне! СЕГА!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група