Разходи по учредяване на фирма

25.10.2012, 15:43 4583 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

25.10.2012, 15:43
Публикации: 28 / 0
Здравейте,
Искам да попитам разходите по учредяване на ЕООД от физическо лице може ли да се изплатят от парите на фирмата? Като проблема е че на документа за 160 лв. пише трите имена на управителя, т.е. физическо лице?
#1 | 25.10.2012, 16:38
Публикации: 1914 / 1291
Администратор на сайта
Според мен няма да има проблем, но за да е по-изрядно напишете и текста "в процес на учредяване".
Например: "Име на фирма” ООД (в процес на учредяване)
#2 | 26.10.2012, 09:11
Публикации: 605 / 19
Можете да осчетоводявате и да признавате като данъчен разход фактурите, издадени преди датата на регистрацията на дружеството (съответно датата на издаване на БУЛСТАТ). Следва да се отбележи, че базирайки се на чл. 10, ал. 2 от ЗКПО, може да се заключи, че е налице документална обоснованост и в случаите, в които липсват някои от задължителните реквизити (напр. БУЛСТАТ), ако са налице други документи, удостоверяващи липсващата документация (напр. картончето с БУЛСТАТ след издаването му). В допълнение, чл. 32 от ЗКПО повелява разходите по учредяването на дружеството да се признават за данъчни цели при това дружество, дори и ако са осъществени от учредителите му (съответно документите са издадени на тяхно име).
#3 | 28.10.2012, 11:34
Публикации: 28 / 0
Благодаря на всички!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове