Работа в чужбина

27.10.2012, 09:53 3714 1

27.10.2012, 09:53
Публикации: 1 / 0
Здравейте,имам такъв въпрос.регистрирах ЕООД с основен предмет на дейност корабостроене и кораборемонт което работи в страни от евросъюза,но счетоводителя ми подава информация ,че за да е всичко по закона основните приходи трябва да са от работа в България,и лицата които наемам да са пребивавали поне 2(два) месеца в България,доказауемо.и въпроса е  няма ли някакви изключения,защото ако основните доходи са от дейност в страната,защо тогава ще работим зад граница и как ще докажеш ,че гражданин на евросъюза е бил в България,когато няма граници и печати в паспорта,освен при пътуване със самолет.самият аз почти не пребивам в страната от много години,имам изградено ИМЕ и съответно възможности да получа изгодни договори ,и да наемам местни хора ,не да командировам българи,излишни разходи за транспорт,а и добри специалисти в този отрасъл няма толко много,накратко какви са ми вариантите,да работя законно или трябва да си регистрирам фирмата в друга страна ,имам няколко редовни разрешения за пребивавания и работа в страни от евросъюза и там да си плащам данъците а нашата страна да е затворена книга,мерси предварително 
#1 | 21.11.2012, 07:30
Публикации: 27 / 0
Аз мисля, че става въпрос за издаване на удостоверение А1 от НАП, затова Ви е необходима дейност в България. Изискването е 25% от оборота на фирмата да касае дейност в БГ. Ако държавата, членка на ЕС не Ви иска такъв документ, се обезсмиля дейност в БГ. Има много инфо в страниците на НАП, относно А1. Има си и своите предимства.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група