Осигуряване стоматолог в ЕООД

28.12.2010, 12:42 7307 4

28.12.2010, 12:42
Публикации: 2 / 0
Интересува ме, кой начин е по правилен според вас за осигуряването на собственика на ЕООД-то, който ще е единствен работещ като стоматолого. Дали да се осигурява като самоосигуряващо се лице, т.е. като управител или може да сключи ТД в собственото си дружиство? Възможни ли са тези два варианта или ще ме посъветвате по друг начин. Благодаря.
#1 | 29.12.2010, 21:50
Публикации: 103 / 0
Кой е "най-правилен" начин зависи от някои други факти, като например има ли Договор за управление и контрол, с някакво възнаграждение в него. Не е задължително да е упоменато възнаграждение в ДУК, в този случай управителя може да избира между осигуряване по ДУК или като самоосигуряващо се лице.. В противен случай трябва да се осигурява по ДУК, което излиза по-солено..
#2 | 29.12.2010, 21:52
Публикации: 103 / 0
Иначе най-малко осигуровки ще плаща като самоосигуряващо се лице..
#3 | 08.01.2011, 13:14
Публикации: 2 / 0
Според мен и за негово добро е да се самоосигурява. По - евтино е освен като осигурителни вноски и от гледна точка на изискванията при ТД. Но доколкото разбирам не може да сключи сам със себе си ТД. Няма договор за управление, нито определено възнаглаждение. Няма да се посочва управител, просто той ще работи сам за себе си. Евентуално след време може да назначи друг човек на ТД. И още нещо се сетих, все още ли се пишат осиг. вноски в осигурителните книжки?
#4 | 10.01.2011, 18:36
Публикации: 7 / 1
Да все още се попълват осигурителни книжки.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група