Имам нужда от съвет

25.12.2012, 23:56 3283 1

25.12.2012, 23:56
Публикации: 1 / 0
Инвалид съм с над 50% инвалидност пожизнено с 123 лева пенсия и искам да започна дейност-ремонт на битова техника, задамога да се самоиздържам като тази сума 123 лева не е достатачна за издръжка.
Въпросът мизакаква форма да се регестрирам зада избегна плащането на здравни осигоровки, защото с пенсията която получавам дефакто ще отиде за осигоровки и всичко се обезмислява.Делемата за мен е следната 123 лева са малко и не стигат за нищо от друга страна разходите за осигоровки са постояни и не звисят от приходите, а приходите непостояни и не сигурни, от делно възможностите ми са с 50% по малки спрямо здрав колега, ако не ги плащам ще рискувам да започна дейност .
#1 | 26.12.2012, 07:31
Публикации: 9335 / 1570
Няма начин да започнете легално дейност и да не се осигурявате /самоосигурявате/. Като пенсионер-самоосигуряващо се лице може да изберете да се осигурявате само здравно.
За съжаление никой не се интересува дали имате средства за живот /не казвам "нормален" живот/, а казват, че щом имате някакъв страничен доход вече сте длъжник на хазната. Дори да получавате под 420 лв на месец, то осигуровките са минимум върху тази сума.
Като инвалид с над 50% поне имате /някакво/ данъчно облекчение.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група