Справка за задълженията към НАП

07.01.2013, 12:30 9495 4

07.01.2013, 12:30
Публикации: 35 / 0
Здравейте и за много години на всички!

Аз отново имам въпрос по осигуровките - възползвах се от новата услуга на НАП за справка за задълженията, при което в табличката ми излиза, че нямам задължения, но отдолу с червени букви пише следното: "Вие сте извършили плащания, които са неточни и не са отнесени към съответното задължение. Вие може да посетите компетентната Териториална дирекция/офис на НАП, за да уточните размера на задължението и/или да представите доказателства, удостоверяващи плащането/размера на задължението".
Моля ви за помощ - какво означава това и какво трябва да направя?

Благодаря!
#1 | 07.01.2013, 12:32
Публикации: 6679 / 661
Имате надвнесени суми. Не е фатално това съобщение. Може да проверите на место в НАП какво, къде и колко се разминава.
#2 | 07.01.2013, 13:12
Публикации: 46 / 0
Здравейте, аз също направих справка за задълженията на ЕТ  и се оказа ,че имам задължения още от 2005г., 2006 и т. н. Сумите не са големи около 1лв. /но за различни данъци и  са се натрупали/,като  до тази година са станали 400лв. Имам следния въпрос.
1.Мога ли да се възползвам от давностния срок /5 години/?
2.Ако да, какво трябва да направя?
3.И какво ще стане ако преведа парите за осигуровки, а те ги приспаднат за старите задължения?
Благодаря предварително :smile1:
#3 | 07.01.2013, 13:15
Публикации: 1884 / 384
Нешева, задълженията ви до 01.01.2008 година няма да се покриват с плащания тази година. Трябва да отидете в НАП да подадете заявление да бъдат отписани. Ако не направите това през цялата 2013 година, от 01.01.2014 тези задължения ще станат дължими и чак тогава с първото плащане ще почнат да ги закриват.
#4 | 07.01.2013, 22:28
Публикации: 35 / 0
Благодаря за отговора, marpan_64! Това звучи обнадеждаващо. Аз се опасявах да не би да съм превеждала сумите по друга сметка на НАП, тъй като ползвах системата от техния сайт, която сега е недостъпна (неизвестно докога?) и не мога да си проверя...Ще отида при първа възможност в НАП да видя какво точно се е случило, дано да няма много опашки тези дни...Защото на телефона им не мога посмъртно да се свържа..

Поздрави! Стела
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група