График за отпуск

08.01.2013, 09:08 3753 2

08.01.2013, 09:08
Публикации: 119 / 2
Добро утро!Сигурно ви е омръзнало от този график, но нещо не ми е ясно в него,затова ви моля да ми разясните ако някой е по-наясно!Когато имаш утвърден график за ползване на отпуската за годината,стартираш с 20 дни,но поради производствени причини имаш през годината и неплатен отпуск без стаж,тогава в зависимост от времето на неплатен отпуск без стаж би трябвало да ти се промени и броя на дните платен отпуск,ако не греша разбира се,и в случая графика трябва да се коригира през годината.Пък и ако има дни,които са заявени ,но поради някаква причина не се ползват,стоят ли си в графика като дати,имам предвид коригирането на графика освен посоченото в КТ, как въобще се оформя документално?За всяко отлагане,коригиране ли трябва да се пуска бланка с обяснение защо не се ползва?
#1 | 08.01.2013, 09:10
Публикации: 3145 / 253
,но поради производствени причини имаш през годината и неплатен отпуск без стаж

Такъв отпуск няма в българското законодателство.

Друг е въпроса, ако лицето е заявило и желае да ползва неплатен БЕЗ стаж, то тогава ще му се намали и ПО за съответната година. Защото отпуск се дава в размера и е пропорционален на времето зачетен за стаж.

Не разбирам защо трябва за всяко едно нещо да променяте графика!?!?
#2 | 08.01.2013, 09:16
Публикации: 119 / 2
Ами защото датите,които са заявени в началото на годината по графика,не отговарят като посочени дати на ползваните през годината.Затова питам всяка промяна ли трябва да се пише защо не е ползвал дните,които е заявил ами ги е ползвал в друг месец примерно.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група