Прехвърляне на лизинг

11.01.2013, 14:23 9131 2

11.01.2013, 14:23
Публикации: 47 / 0
Здравейте! Спешно се нуждая от помощ и се надявам да ми помогнете. През м.12 изтича лизинга на автомобил. Не сме ползвали ДДС. Само сме начислявали амортизации които вече са ничислени за 4 години. Внасяме последната вноска по лизинга и трябва автомобила да се прехвърли на нашата фирма. Но за да се спестят размотаване и бюрокрация лизингодателя го прехвърли направо на частното лице на което го продадохме. Като документ шефа ми даде само една молба-декларация с която моли лизингодателя да прехвърли собственоста на физическото лице и че се отказва от правата си по 2 члена от условията по договора.
Как да отпиша МПС ? Трябва ли да пускам фактура  като всъщност аз нямам договор за покупко продажба тъй като излиза че ние не продаваме колата и въобще заплетена работа Какви счетоводни операции да запиша. Ако трябва да пускам ф-ра нямам време за ДДС.
Ако може помогнете!
#1 | 11.01.2013, 20:54
Публикации: 6403 / 1130
По документ автомобилът не е прехвърлен на вашата фирма и следователно вие не можете да го продадете.
Интересно как ще го продаде лизингодателя?
Говорете с него и разберете как ще го оформи счетоводно, както и липсата на прехвърляне към вас, защото по документи излиза, че сте върнали автомобила на лизинговата къща?
#2 | 11.01.2013, 21:20
Публикации: 629 / 129
Модератор
Прави се тристранно споразумение.
Вие фактурирате отстъпено право за придобиване на собственост върху лизинговата вещ на третото лице.
Финансовият лизинг при лицето, което до момента по договора е било лизингополучател се трансформира в оперативен
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група