Болничен в деня на прекратяване на договор?

22.01.2013, 16:18 3770 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.01.2013, 16:18
Публикации: 150 / 0
Здравейте,

прекратяваме договор на работник от 21.01., но от същата дата той носи болничен. Какво следва - аз мога ли да прекратя договора или трябва да изчакам болничния да свърши?
#1 | 22.01.2013, 16:19
Публикации: 5550 / 369
на какво основание е прекратяването? На 21-ви не си ли е подписал заповедта?
#2 | 22.01.2013, 16:23
Публикации: 85 / 0
щом е напуснал  - в 5 дневен срок болничния в НОИ
#3 | 22.01.2013, 16:31
Публикации: 5998 / 529
Надлежно оформено ли е прекратяването?
#4 | 22.01.2013, 16:47
Публикации: 150 / 0
Заповедта е от 18.01, подписана и получена от работника на 18.01., по чл.328, ал.1, т.2. Аз реално болничен при мен нямам, но работника се обади, че е в болница от 21.01 и ще донесе листа другата седмица като го изпишат. Аз още не съм пуснала уведомление до НОИ, защото не съм сигурна, че мога да прекратя договора....
#5 | 22.01.2013, 16:48
Публикации: 3354 / 252
Щом е разписано от него и още по малко щом сте го съкратили, подавай смело уведомлението.
Болничния след като ти го донесе го занеси в НОИ :)
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове