Приключване на фирма с приходи и разходи под 1000 лева.С капитал от 10 лева.

31.01.2013, 12:10 8829 6

31.01.2013, 12:10
Публикации: 34 / 1
Здравейте имам новосъздаена фирма с капитал от 10 лева и издадени фактури общо на стойност 800 лева и разходи за периода на стойност 400 лева.За данъчната декларация там няма проблеми със записването на сумите понеже се вписват до стотинка.
БИХ ИСКЪЛ ДА ПОПИТАМ ЗА БАЛАНСА и ОПР .... какво се пише там при положение, че всички стойности се записват в хилядни лева???
Сърдечно благодаря.
#1 | 31.01.2013, 12:40
Публикации: 129 / 13
1-ЦА СУМА НА Актив Пасив.
1-ца Приходи в ОПР, 0 разходи
 1-ца печалба в ОПР и Баланс. Без сума за данък.

Или

0  СУМА НА Актив Пасив.
1-ца Приходи в ОПР, 1-ца разходи
0 печалба в ОПР и Баланс.

The choice is yours  ;D
#2 | 27.02.2013, 11:17
Публикации: 131 / 9
И аз съм в това положение, че и по-зле. Фирмата е създадена декември 2012, рег. по ДДС, обаче всичко което имам е 200 лв. за канцеларски материали и това е. В НСИ абсурд да я пусна, ГДД ясно. Ама с НСИ какво да правя, моля за помощ.
#3 | 27.02.2013, 13:24
Публикации: 6403 / 1130
Пуснете декларация за неактивност. Статистиката не се интересува от суми под 1000 лв.
#4 | 27.02.2013, 14:17
Публикации: 129 / 13
Пуснете декларация за неактивност. Статистиката не се интересува от суми под 1000 лв.

НАП (попълвайки декларация за фирма с дейност) входящ номер на какво ще търсят от НСИ в този случай?
#5 | 27.02.2013, 14:58
Публикации: 31 / 3
И аз съм в това положение, че и по-зле. Фирмата е създадена декември 2012, рег. по ДДС, обаче всичко което имам е 200 лв. за канцеларски материали и това е. В НСИ абсурд да я пусна, ГДД ясно. Ама с НСИ какво да правя, моля за помощ.


Пуснете декларация за неактивност. Статистиката не се интересува от суми под 1000 лв.


След като има разходи, значи има дейност.

Можете да подадете ГОД и ГДД с електронен подпис, с което ще си спестите много разправии. Подписа трябва да е личен на Управителя или най-добре фирмен на Управителя, защото в този случай НАП ви дава пълен достъп като задължено лице, без да е необходимо да посещавате техен офис за потвърждение.

Първо се подава ГОД в НСИ, след като получите вх. номер, можете да попълните ГДД, където описвате номера. Ако подавате и двете с ел. подпис, вх. номер от НСИ трябва автоматично да ви се появи във ел. форма за подаване на ГДД. Ако не го виждате там, трябва да изчакате да се синхронизират данните м/у НСИ и НАП.

Регистрирате се с подписа и в НСИ https://isbs.nsi.bg/.
На сайта им има и инструкция за регистрация и ползване на системата http://www.nsi.bg/files/Forms/ISBS_UsersGuide_ver.2.3.pdf.

Избирате подаване на ГОД за 2012, и попълвате:
 - Справка за предприятието през 2012 г.
 - Справка за група предприятия през 2012 г. Тук отбелязвате, че не сте част от група предприятия (предполагам). Ако сте, то тази тема не е за форума.
 - Отчет за заетите лица, средствата за работна заплата и други разходи за труд за 2012 г. Тук, ако не сте имали наети, попълвате в част I 0 бр наети, а в част II 1 бр работещ собственик и съответно възнаграждение ако е изплащано.

Други справки не трябва да попълвате, при положение, че нямате данни или те са 0, тъй като системата прави проверка на данните при подаване и няма да ви позволи да подадете такъв отчет, т.е. като не попълните Баланс и т.н. се приема, че те са с нулеви данни или без данни.

С това сте готови с подаването на ГОД в НСИ, без да нарушавате закона, като подавате отчет за фирма без дейност. :)
#6 | 28.02.2013, 20:50
Публикации: 6403 / 1130
Колеги,
А не е ли по-лесно, ако ще отчита тези 200 лв. разход и ще подава образец 1010 в НАП, да си подаде на хартия при тях и нулевия ГОД и те да подават в НСИ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група