УП2

01.10.2008, 21:02 13869 4

01.10.2008, 21:02
Публикации: 2 / 0
          Учителка съм от закрито това лято училище. На 49 г. съм. Разбрах, че задължително трябва да ми извадят УП2, независимо, че не  съм в пенсионна възраст.
    Ако трябва, има ли разлика между УП2 за пенсиониране и това, което на мен ще се издаде?
    Работила съм 20г. в това училище,  колко години назад би трябвало да обхване? 
#1 | 14.10.2008, 17:05
Чичката
Няма разлика , документа който трябва да ви издадат от последната ви месторабота е УП 2 , този документ вие ще представите заедно с приключената си трудова книжка пред съответното РУСО. Периода който трябва да обхваща УП -2 е целият ви трудов стаж.
#2 | 15.10.2008, 20:42
Публикации: 2 / 0
Благодаря Ви много!
#3 | 18.10.2008, 19:00
Публикации: 6 / 0
Ако през този период се е случило да работите  на непълно работно врем, трябва да ви се издаде и УП-3.
#4 | 03.11.2008, 15:33
..незнам,незнам...
     ... как може някой да е еднозначен по тия теми - незнам, незнам.....
    В чл. 5, ал.(7) от КСО в т. 1 и т.2 пише че осигурителят т.е. работодателя в случая е длъжен да издаде при пректатяване на ТД или при поискване документ за осигурителния доход, което според мене може да е и обикновенно удостоверение което почти всеки програмен продукт може да генерира на база на архивираните фишове (ведомости)
    При пенсиониране обаче се прилага чл. 45 от Н-ба за осигурителния доход при пенсиониране и там са указани различни (според различните случаи и периоди) преизчисления.
     Незнам, незнам...,  но лично аз не вярвам, че сега издадено у-ние УП-2 на работник чието ЕГН започва с 80 ще му свърши някога работа. Пък дори и за случая на който (уж) помагаме т.к. пенсионните разпоредби съм забелязал се променят не с месеци и седмици, а с дни сякаш....таааа незнам, незнам...за мене не е един и същ дохода, който трябва да се впише при напускане и при пенсиониране (особено при условието, че още не е придобило лицето правото на пенсия - един Бог ...ама и той незнае какви ще са изискванията като дойте този момент ....)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група