ДДС платен в ЕС

12.02.2013, 14:03 3476 3

12.02.2013, 14:03
Публикации: 60 / 3
Здравейте!
Иска ми се да споделя следният случай с вас и да чуя мненията ви по въпроса.
Ситуацията е следната - купуваме си лек автомобил от ЕС, от ЧЮЛ, като във ф-рата на доставчика има начислен ДДС, въпросът ми е ние сега пак ли трябва да му начислим ДДС-то повторно?
#1 | 13.02.2013, 08:47
Публикации: 825 / 178
Хм, приемате ли, че това ви е изгодно? :)

Да питам аз - защо във фактурата има начислено ДДС от доставчика?
Купувачът на този автомобил защо не е показал картончето с рег. по ЗДДС? Една справка в системата и фактурата щеше да е без ДДС!
Набутали сте се!
Вариантите са:
- да поикате анулиране на фактурата и издаване на такава без ддс от доставчика.
- да искате платеното ДДС от данъчните власти в страната-доставчик, чрез системата на НАП за възстановяне на ДДС от страни, членки на  ЕС.

Третият вариант е да начислите  с Протокол по чл.117 ДДС върху крайната сума  в инвойса и да го включите само в дневника за продажби.
Да - ДДС върху ДДС, но такъв е закона. Но, като гледам какво сте я свършили - май сте паралии ....  ::)
#2 | 13.02.2013, 09:32
Публикации: 60 / 3
много глупаво се получи.....
но продавача, се страхувал че няма да си платим ДДС-то тук и за да се застрахова, да не го дърпат него там ... си начислил човека ДДС. Дано се съгласи да издаде нова ф-ра! Сега ще се уговарят с него, че иначе възстановяването от тяхна страна ми се струва сложна процедура, а двойно начислен ДДС - хвърлен на вятъра, няма как да го оставим, че не е и малка сумата.
#3 | 13.02.2013, 10:58
Публикации: 825 / 178
Три пъти мери - един път режи :)

Е, поне имате избор... че понякога няма такъв! :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група