СЛУЖЕБНИ ТЕЛЕФОНИ

21.02.2013, 10:16 8384 4

21.02.2013, 10:16
Публикации: 1202 / 120
Здравейте! Имаме добър договор за група с телефонен оператор, но се намериха недобри ползватели в групата, които надговориха лимита си. Не бе голяма сумата и само със строга забележка нещата се върнаха в нормите. Сега изведнъж имам човек с над 100 лв. надговорен лимит, с явно лични номера, а сметката е служебна.
Питането ми е как процедирате в такива случаи? Имате ли някакви разработени вътрешни документи, регламентиращи строго ползването и доброволното покриване на надлимитираните разходи? Моля, споделете!
#1 | 21.02.2013, 10:23
Публикации: 1166 / 86
Говорете с оператора, ако е възможно да ви сложи лимит на телефоните на служителите. В предишна фирма имахме такъв лимит. Като си надхвърляхме лимита, можеше да говорим само в групата.
#2 | 21.02.2013, 10:25
Публикации: 5497 / 371
Нещо от сорта на декларация, надлимитния размер да се прихваща от труд.възнаграждение
#3 | 21.02.2013, 10:36
Публикации: 1202 / 120
Аз мисля да предложа на шефа да прибере телефоните на всички и да ги раздаде отново като спретне едно официално споразумение за ползване на телефон от служебната група, в което да съществува и клаузата за доброволно съгласие сумите да се удържат от РЗ по служебен ред. Сега мисля, че има само списък с подпис и някак си стои на добра воля. За вече натрупаните ще им пусна покана да обяснят преразхода и да декларират доброволно съгласие за удръжка от РЗ или при отказ да върнат телефоните и картите. Този вариант се надявам да няма сблъсък с КТ и други нормативи.  :hmmm:
#4 | 21.02.2013, 10:46
Публикации: 1166 / 86
"Служебните стационарни и мобилни телефони се използват само за служебни разговори в рамките на определения лимит. Лимита на конкретните стационарни и мобилни телефони се определя със заповед на кмета на общината. Над лимитните  разговори се заплащат от служителите".
Това го намерих в едни вътр. правила за работа и контрол на една администрация към община.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група