ГД и квалификация на персонал

12.03.2013, 11:08 3484 2

12.03.2013, 11:08
Публикации: 17 / 0
      Здравейте всички!!!
   Моят въпрос е от бюджетното счетоводство и се надявам на бърз и компетентен отговор.Работя в детско заведение и директорката организира обучение на педагогическия персонал.За целта сключи ГД с лектор,който е на щат в друга организация и там го осигуряват за всички осигурителни случаи.Според ГД ние трябва да му изплатим възнаграждение за извършената услуга и да начислим осигуровки както от работодателя,така и от лицето/след приспадане на НПР/.Чистата сума за изплащане ще осчетоводим в &202,а осигуровките от работодателя в &05.Въпросът ми е има ли някаква възможност и правилно ли ще е сумата за получаване да се осчетоводи в &1020/външни услуги/,за да можем да отчетем по този параграф квалификацията на персонала?
    Надявам се,че не съм Ви досадила с дългите си обяснения,но и аз съм затруднена и очаквам Вашите отговори,за което Ви благодаря предварително.
#1 | 12.03.2013, 11:32
Публикации: 4400 / 737
В 10-20 - ако имате фактура, според мен. А вие имате Сметка за изплатени суми, нали? Не е нужно "квалификацията" задължително да е по 10-20, дори и да сте го планирали там. Ще направите компенсирата промяна. А че сумата е платена за "квалификация" се вижда от другата документация.
#2 | 12.03.2013, 12:01
Публикации: 17 / 0
  Благодаря за Ви за компетентният отговор.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група