Грешки в заповед за прекратяване на договор

10.04.2013, 17:51 8542 4

10.04.2013, 17:51
Публикации: 3 / 0
..
#1 | 10.04.2013, 17:51
Публикации: 3 / 0
Здравейте!
Освободиха ме от работа със заповед, на която пише следното:
-На основание чл.71, ал.1 от КТ прекратявам трудов договор.
-На лицето да се изплатят следните обезщетения:
=На основание чл.224, ал.1 от КТ за неизползван годишен отпуск в размер на 0 дни - 0лв.
=Обезщетението по чл.222, ал.1 от КТ, се определя след представянето на необходимите документи.
Днес от НОИ ме върнаха, защото тази заповед за освобождаване с ч.л 71 и този по-долу чл.222 били в разрез един с друг.
В този случай, ако грешно са я написали имам ли право по чл.222 да си получа обезщетението, в рамките на 1 месец (както е по КТ) или не. Да, бях в изпитателен срок, но щом са го отбелязали как трябва да постъпя? И вторият ми въпрос е, какви са необходимите документи по този чл. 222, както са описали, че трябва да представя?
#2 | 10.04.2013, 17:59
Публикации: 3326 / 256
Щом сте били в срок на изпитване, основанието (чл.71 ал.1) за прекратяване е правилно. Грешно са писали, че Ви се дължи обезщетение по чл.222, а може би бланката им е такава и не са я променили в случая. Не трябва да го има вписано това обезщетение по чл.222, такова се дължи ако сте съкратен по чл.328 ал.1 т.1 до т.4
Отидете при работодателя си да променят заповедта за освобождаване да не пише чл.222
В случая не Ви се полага обезщетение по чл.222
#3 | 10.04.2013, 18:01
Публикации: 2027 / 254
Здравейте!
Освободиха ме от работа със заповед, на която пише следното:
-На основание чл.71, ал.1 от КТ прекратявам трудов договор.
-На лицето да се изплатят следните обезщетения:
=На основание чл.224, ал.1 от КТ за неизползван годишен отпуск в размер на 0 дни - 0лв.
=Обезщетението по чл.222, ал.1 от КТ, се определя след представянето на необходимите документи.
Днес от НОИ ме върнаха, защото тази заповед за освобождаване с ч.л 71 и този по-долу чл.222 били в разрез един с друг.
В този случай, ако грешно са я написали имам ли право по чл.222 да си получа обезщетението, в рамките на 1 месец (както е по КТ) или не. Да, бях в изпитателен срок, но щом са го отбелязали как трябва да постъпя? И вторият ми въпрос е, какви са необходимите документи по този чл. 222, както са описали, че трябва да представя?

За да имате право на обезщетение по чл.222 ал.1 КТ трябва трудовият Ви договор да е прекратен въз основа на чл.328 ал.1 КТ да е съкращение, т.е. уволнение по една от следните причини:
 -закриване на предприятието или на част от него;
 -съкращаване в щата;
 -намаляване обема на работа;
 -спиране на работата за повече от 15 работни дни;
 -отказ на работника или служителя да последва предприятието или неговото поделение, в което той работи, когато то се премества в друго населено място или местност;
 -заеманата от работника или служителя длъжност трябва да бъде освободена за възстановяване на незаконно уволнен работник или служител, заемал преди това същата длъжност.
#4 | 10.04.2013, 18:17
Публикации: 3 / 0
Благодаря Ви за изчерпателният отговор!  :flowers:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група