Закупуване на автомобил за нуждите на фирма

22.04.2013, 12:27 5708 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.04.2013, 12:27
Публикации: 71 / 0
Здравейте :wave:, имам един въпрос, моля за мнение от Вас

Може ли да се закупи автомобил за нуждите на фирма, по продавачът е физ.лице, което не може да издаде фактура - а чрез договор за прехвърляне на собствеността на автомобила на името на фирмата/нотариално заверен/ автомобилът да стане собственост на ООД-то и да мине като разход?
#1 | 22.04.2013, 12:33
Публикации: 9302 / 1583
Няма проблем в случая автомобилът да бъде закупен от физическо лице с договор за покупко-продажба и заведен в счетоводството на фирмата. Изплатеният доход на физическото лице ще декларирате в справката по чл.73 за съответната данъчна година.
#2 | 22.04.2013, 13:08
Публикации: 71 / 0
Много благодаря за бързият отговор :give_rose:
#3 | 18.02.2014, 14:34
Публикации: 71 / 0
Здравейте , ЕТ - аптека - може ли да се осчетоводят разходи за горива и поддръжка на личен автомобил ,който се ползва и за фирмата / когато се носят документи до различните институции- РЗОК , НАП / ? :)
#4 | 18.02.2014, 19:08
Публикации: 6909 / 1013
Прочетете чл. 27 от ЗДДФЛ и ако въпросния автомобил отговаря на изискванията - осчетоводявайте разходите. И помислете как ще отделите използването на автомобила за лични нужди от използването му за "служебни". Ако това отделяне е възможно, разбира се.

Скрит текст :
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове