Обявяване на годишен отчет

30.04.2013, 10:34 10184 10

30.04.2013, 10:34
Публикации: 9 / 1
ООД без дейност трябва ли да обявява празен отчет в Агенция по вписванията
#1 | 30.04.2013, 10:38
Публикации: 10456 / 1813
Да, макар и без дейност ООД публикува ГФО в ТР. Да не е обаче съвсем празен - все някакъв капитал има поне ...........  :give_rose:
#2 | 30.04.2013, 10:45
Публикации: 2031 / 253
#3 | 08.05.2013, 17:08
Публикации: 71 / 4
Във връзка с това, да попитам, някой знае ли дали може да се публикува ГФО с ел. подпис от упълномощено лице и изисква ли се пълномощно - имам предвид  нотариално зеверено?
#4 | 08.05.2013, 17:12
Публикации: 1878 / 381
От упълномощено лице се подават допълнително

Пълномощно нотариално заверено
Декларация чл.13 ал.5 , че данните са от заявителя

#5 | 09.05.2013, 09:34
Публикации: 71 / 4
 :ok: Благодаря много за помощта! Хубав ден!
#6 | 09.05.2013, 12:12
Публикации: 143 / 3
Упълномощеното лице може да бъде само съставителя на отчета или адвокат!
#7 | 09.05.2013, 17:52
Публикации: 1878 / 381
Ето кои могат да подават:
-търговецът
-адвокат
-съставител на отчета
-прокурист
-други лица, предвидени в закона


#8 | 19.05.2013, 14:05
Публикации: 803 / 165
Според Закона - съставителят може да подаде ГФО..
Като упълномощено лице /с нотариално заверено пълномощно/, мисля че може да се мине само с декларацията чл.13,ал.4.
Какъв смисъл има от подаване И на декларацията по ал.5 ?
Подавате ли я в този случай?
При окомплектовани и подписани документи от управител и съставител на ГФО - текста в тази деклрация ми се струва повече от формален...излишен и даже смешен - съвсем по бюрократски!  :no:
#9 | 19.05.2013, 16:26
Публикации: 1878 / 381
Когато е от упълномощено лице, задължително я подавам, иначе правят отказ. То кое не е бюрократско, ламаринки, ламаринки....Ами надписа в търговския регистър, който тече отгоре, хем те карат да публикуваш учредителен акт, хем не отговаряли за публичността на данните, вписани в документи :wink1:
#10 | 19.05.2013, 16:31
Публикации: 6362 / 1061
Пасат, когато съставителят на ГФО има нотариално заверено пълномощно, той подава обябяването от свое име и има качеството на заявител. Като такъв подава само декларация по чл. 13, ал. 4.
Аз така го разбирам :smile1:
И съм съгласна с теб, че в този случай декл. по ал. 5 не се изисква по закон. :thumbup:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група