Производствена характеристика

11.06.2013, 22:31 10467 6

11.06.2013, 22:31
Публикации: 204 / 1
лице при постъпване на работа подписва декларация че не боледува от болестите фигуриращи във наредба номер 5 утвърдени от министъра на здравеопазването,след няколко дни като му излезе решението на ТЕЛК,какво може да се случи като една от болестите ,за която получава % инвалидност е психична?Работодателя може ли да съди служителя за подаване на грешна информация.
Служителя е започнал работа при този работодател на 28.02.2013,а решението ще излезе до края на месеца и предполагам ,че работодателя ще го получи!
#1 | 12.06.2013, 06:08
Публикации: 9297 / 1557
1. Има ли медицинско при постъпване на работа? Отразено ли е в него някакво заболяване?
2. От 28.02. до 31.05 са 3 месеца. Може човекът да се е разболял. Не дай боже да се окаже, че заболяването е възникнало следствие на работата при Вас...
#2 | 12.06.2013, 08:24
Публикации: 1202 / 120
Кой и кога и по какъв повод е насочил лицето към ТЕЛК. Издавал ли е работодателя /съвместно със СТМ/Производствена характеристика за явяване пред ТЕЛК. Диагнозите несъвместими ли са с дейностите на фирмата. Задължени ли сте да определяте места за трудоустроени. Според мен си направете с всички тези данни консултация при юрист. Уведомете и направете предварителна консултация с ИТ, където би се жалвал и работника в случай, че го освободите поради липса на качества за заемане на длъжността.
#3 | 12.06.2013, 12:34
Публикации: 204 / 1
1. Има ли медицинско при постъпване на работа? Отразено ли е в него някакво заболяване?
2. От 28.02. до 31.05 са 3 месеца. Може човекът да се е разболял. Не дай боже да се окаже, че заболяването е възникнало следствие на работата при Вас...
Има медицинско ,в което не фигурира никакво заболяване,става въпрос за епилепсия ,за която до сега лицето не се е явявало пред ТЕЛК,но първата епикриза е от 2006,като е недоказана.Второто заболяване е депресивно разтройство от 08.2012г.
Въпроса ми е работодателя може ли да съди служителя си?
#4 | 12.06.2013, 15:28
Публикации: 1202 / 120
А вие искате да го накажете, че е лъжец или да се освободите от него? Ако е второто защо ви е дело - сагласувайте с ИТ, че не може с тия диагнози да извършва работата, за която е бил нает, докажете, че не сте били уведомени при подписване на ТД и искайте разрешението им да го освободите поради невъзможност да изпълнява задълженията си и да му се осигури подходяща за заболяванията му работа при вас.
#5 | 12.06.2013, 15:49
Публикации: 204 / 1
А вие искате да го накажете, че е лъжец или да се освободите от него? Ако е второто защо ви е дело - сагласувайте с ИТ, че не може с тия диагнози да извършва работата, за която е бил нает, докажете, че не сте били уведомени при подписване на ТД и искайте разрешението им да го освободите поради невъзможност да изпълнява задълженията си и да му се осигури подходяща за заболяванията му работа при вас.
Аз  не съм работодател аз съм запознат със случая,просто ме интересува дали попълнената декларация ,че не е боледувал при постъпване на работа би му допринесло негативи ,дали работодателя би съдил служителя затова,че е декларирало грешна информация?Лицето е в изпитателен срок и според мен работодателя ако реши много лесно може да се отърве от служителя,според мен защото докато е в изпитателен срок няма защита по чл.333 от КТ,по лошото е за мен
работодателя да не съди служителя си за деклариране на грешна информация?
#6 | 12.06.2013, 15:56
Публикации: 1202 / 120
Едва ли. /освен ако не е немец ;-) /
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група