Трудов стаж

03.07.2013, 16:16 4580 4

03.07.2013, 16:16
Публикации: 4 / 0
Имам стаж 9 месеца като младши експерт във Финансово счетоводен отдел и над 3 години като вътрешен контрол във Инвестиционен посредник /голяма част от работата беше оперативно счетоводство/. Завършила съм бакалавър и магистър счетоводство.
Дали НАП ще ми признае този стаж като счетоводен, за да съм единствен счетоводител във фирма с много малка дейност не регистрирана по ДДС. Не ми се дават 1500 лв за глоби за незаконен съставител на гфо. Четох ЗС чл. 35 няколко пъти но не знам НАП дали ще се съгласи с мен че трудовия ми стаж е счетоводен.
Благодаря предварително за вашите мнения
#1 | 03.07.2013, 16:34
Публикации: 24 / 0
Имам стаж 9 месеца като младши експерт във Финансово счетоводен отдел и над 3 години като вътрешен контрол във Инвестиционен посредник /голяма част от работата беше оперативно счетоводство/. Завършила съм бакалавър и магистър счетоводство.
Дали НАП ще ми признае този стаж като счетоводен, за да съм единствен счетоводител във фирма с много малка дейност не регистрирана по ДДС. Не ми се дават 1500 лв за глоби за незаконен съставител на гфо. Четох ЗС чл. 35 няколко пъти но не знам НАП дали ще се съгласи с мен че трудовия ми стаж е счетоводен.
Благодаря предварително за вашите мнения
Чл. 35. (1) Съставител на годишен финансов отчет може да бъде лице, което отговаря на посочените изисквания за задължителна минимална степен на завършено образование и съответстващ към него професионален стаж, както следва:
1. с висше счетоводно-икономическо образование и стаж в областта на счетоводството, външния и вътрешния финансов одит, данъчните ревизии или като преподавател по счетоводство и контрол, съответно:
а) при магистърска степен - 2 г.;
б) при бакалавърска степен - 3 г.;
в) при степен "специалист" - 4 г.;
2. с друго висше икономическо образование и 5 г. стаж в областта на счетоводството, външния и вътрешния финансов одит, данъчните ревизии или като преподавател по счетоводство и контрол;
3. със средно икономическо образование и 8 г. стаж като счетоводител.
(2) Съставител на годишен финансов отчет може да бъде лице, което не е осъждано за престъпление от общ характер по глава пета и по раздел I на глава шеста от Особената част на Наказателния кодекс.
(3) Министърът на финансите може да определя и допълнителни изисквания към лицата, които съставят годишните финансови отчети на бюджетните предприятия.
#2 | 03.07.2013, 16:41
Публикации: 4 / 0
с висше счетоводно-икономическо образование и стаж в областта на счетоводството, външния и вътрешния финансов одит
Четох този текст много пъти. И точно за това ми беше питането. Дали моят стаж минава за счетоводен, тъй като длъжностите, които съм заемала до сега не са точно "счетоводител"
#3 | 03.07.2013, 16:46
Публикации: 24 / 0
с висше счетоводно-икономическо образование и стаж в областта на счетоводството, външния и вътрешния финансов одит
Четох този текст много пъти. И точно за това ми беше питането. Дали моят стаж минава за счетоводен, тъй като длъжностите, които съм заемала до сега не са точно "счетоводител"
Работила сте като вътрешен контрол.....това имах предвид. Аз съм работила 14 години като финансов ревизор и старши вътрешен одитор в Агенция за държавен вътрешен финансов контрол и се счита за счетоводен стаж. За да си одитор и  финансов контрол няма как да не разбираш от счетоводство! Поне това е мое мнение.
#4 | 03.07.2013, 16:48
Публикации: 4 / 0
Благодаря ви за бързите отговори
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група